Венгер: Рискувахме и спечелихме

Венгер обясни за тактическия риск срещу Андерлехт снощи

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер призна, че е предприел „тактически риск" срещу Андерлехт снощи в мач от Шампионската лига, който лондончани спечелиха като гост с 2:1.

Домакините водеха с гола на Анди Нахар в 71 минута, но с две попадения в последните две минути дело на Киърън Гибс и Лукас Подолски Арсенал взе трите точки. В края на мача Венгер пусна в игра Джоуел Кембъл, Алекс Оклейд-Чембърлейн и Подолски и това се оказа решаващо за изхода на мача.

„Получи се ситуация, в която рискувахме, изцяло тактически риск, но се получи - обясни Венгер. - Последните пет минути във всеки един мач в Шампионската лига са много важни и ние се представихме много силно в този период от време.

„Най-важното беше, че Андерлехт не успя да се възползва от предимството си, което имаше след като вкара гол."

Венгер допълни, че сега шансовете на Арсенал да излезе от групата са много по-големи като обясни, че за това ще са достатъчни победи у дома, тъй като тимът вече има 6 точки.