Байерн разсипа Борусия Д, интрига за титлата няма

В Байерн се радват след гола на Робен за 3:1 Снимка: Getty Images
В Байерн се радват след гола на Робен за 3:1

Байерн Мюнхен удари с 4:1 Борусия Дортмунд в Бундеслигата и продължава да крачи убедително към титлата. След загубата от Хофенхайм във вторник, днес на свой терен баварците не оставиха съмнения в преимуществото си и водят на върха с 10 точки пред втория РБ Лайпциг 6 кръга преди края на първенството.

Два бързи гола дадоха предимство на домакините днес. Още в 4-ата минута Франк Рибери се възползва от прострелно подаване и получил пространство в наказателното поле засече за 1:0. В 10-ата минута Левандовски стреля от пряк свободен удар, а като част от стената Усман Дембеле услужливо се наведе под топката и я направи невъзможна за вратаря - 2:0.

В 20-ата минута Рафаел Герейро върна Борусия в мача със страховит удар с левия крак извън наказателното поле, при който Улрих нямаше никакви шансове. Полувремето завърши при 2:1 за Байерн, но след почивката домакините бързо решиха мача.

В 48-ата минута Ариен Робен отбеляза за 3:1 след типичното си навлизане към центъра от десния фланг и фалцов удар с левия крак от границата на наказателното.

След това звездата на Борусия Обамеянг пропусна сам срещу вратаря, а в 68-ата минута Левандовски се измъкна лице в лице със стража на гостите Бюрки и беше подкосен. От отсъдената дузпа полякът наказа за втори път в мача бившия си отбор и оформи крайното 4:1.