Варди запази надеждите на Лестър при загуба от Севиля

Лестър отново загуби, но не е в безнадеждна позиция благодарение на гола на Варди двайсетина минути преди края Снимка: Getty Images

В първа осминафинална среща от Шампионската лига Севиля надви Лестър с 2:1, макар че можеше да постигне доста по-изразителна победа.

На своя стадион „Рамон Санчес Писхуан" андалусийците пропуснаха доста положения и макар че водеха комфортно с два гола, допуснаха попадение на чужд терен от намиращия се в дълбока криза Лестър.

Още в 15-ата минута Севиля си спечели дузпа за балтия на Уес Морган срещу Хоакин Кореа. Потърпевшият се зае с изпълнението на наказателния удар, но стреля много слабо и Каспер Шмайхел без проблеми улови удара му.

Все пак Севиля поведе 10 минути по-късно. Пабло Сарабия стреля точно с глава след центриране на Ескудеро и направи 1:0. Още в следващата атака Йоветич можеше да направи 2:0, но уцели гредата.

В 37-ата минута Шмайхел спаси шут на Кореа и полувремето завърши само с един гол във вратата на английския шампион.

В 50-ата минута Севиля уцели още една греда чрез Витоло, а в 62-ата вече вкара за 2:0. Кореа се реваншира за пропуснатата дузпа и стреля безмилостно от наказателното поле, но забележителното в този гол беше асистенцията на Стеван Йоветич - той овладя по изключителен начин една дълга топка, укроти я и я предостави на съотборника си в идеална позиция.

Ситуацията за Лестър изглеждаше безнадеждна, но в 73-ата минута "лисиците" като от нищото върнаха един гол. Дани Дринкуотър центрира отляво и Варди беше на точното място, за да засече във вратата за 1:2.

Севиля натисна, за да си осигури по-добра преднина преди реванша, но не успя да вкара трети път. След ъглов удар в 88-ата минута Адил Рами уцели гредата и така двата отбора оставиха достатъчно интрига за ответния двубой на 14 март.