Австралия поизмъчи Германия, но стигна само до почетна загуба | sportcafe.bg

Австралия поизмъчи Германия, но стигна само до почетна загуба

19.06.2017, 19:51 (обновена 19.06.2017, 22:27)
Германия - Австралия 3:2

Германия постигна трудна победа на старта

Германия постигна трудна победа с 3:2 над Австралия в първия си мач на Купата на конфедерациите. Така Бундестима се изравни на върха в група B с тима на Чили, който в неделя победи с 2:0 Камрун.

Ларс Щиндл откри резултата още в петата минута, но четири минути преди почивката Том Рогич изравни. Само три по-късно обаче Бундестима получи дузпа и Юлиян Дракслер отново изведе Германия напред с точен удар от бялата точка.

Малко след почивката Леон Гротецка даде аванс от два гола на германците за първи път в срещата, но Австралия отново бързо успя да се върне – чрез Томи Джурич в 56-ата.

Германците можеха да стигнат и до двуцифрено количество голове, но направиха дузина пропуски. Австралийците също не бяха напълно безопасни, като дори се наложи Бернд Лено веднъж да излиза и да чисти топката с крак извън наказателното си поле в стил „Мануел Нойер“.

Важно е да се отбележи, че Бундестима е в Русия без почти нито една звезда, като най-опитните в състава на Йоахим Льов са Шкодран Мустафи, Юлиян Дракслер и Емре Джан.

В четвъртък предстоят вторите мачове от групата, в които ще гледаме дербито Германия – Чили и Камерун – Австралия.

Oще: австралия  германия  кнк 2017  купа на конфедерациите  русия