Меси се отпуши срещу Буфон, а Барса си върна тъпкано на Ювентус

Героят на мача най-сетне счупи каръка срещу Буфон, а Барса взе категорично трите точки Снимка: Getty Images

Барселона отнесе Ювентус с класическото 3:0 на „Камп Ноу" в първи мач от група D на Шампионската лига.

По този начин каталунците взеха частичен реванш за отпадането от Юве на четвъртфинала в Лигата през миналия сезон, а Лионел Меси най-накрая се отпуши срещу Джанлуиджи Буфон и вкара на два пъти във вратата му.

От самото начало Барселона очаквано пое контрола над топката, но дългите разигравания в половината на Ювентус рядко водеха до опасни положения. „Старата госпожа" се защитаваше добре, пресираше високо и поне в началото даже изглеждаше по-опасният отбор на игрището.

В 5-ата минута Де Шилио шутира опасно с левия крак и Тер Щеген трябваше да спасява вратата си. В 10-ата минута вратарят отрази и удар на Пянич.

В 25-ата минута Луис Суарес можеше да открие резултата при добавка след изстрел от фаул на Меси, но Буфон направи блестящо спасяване. В 37-ата минута Де Шилио сгреши подаване точно пред наказателното си поле и създаде идеална възможност за Барса, но Усман Дембеле беше блокиран в последния момент от Алекс Сандро и не успя да стреля добре.

Минута преди почивката домакините стигнаха до така важния гол.

Меси направи светкавично двойно подаване със Суарес, влезе в наказателното поле и стреля по земя в далечния ъгъл през краката на Бенатия - 1:0 за Барселона.

Това беше първи гол на аржентинеца във вратата на Буфон.

Три минути след почивката Дибала можеше да изравни, но не уцели вратата от удобна позиция. Малко след това Жорди Алба намери много добре Меси, чийто удар се отби в гредата зад Буфон. Грешките в състава на гостите зачестиха и в 56-ата минута те получиха втори гол.

Меси проби отдясно и пусна топката успоредно на голлинията, Стураро изчисти към дузпата и оттам Иван Ракитич безпроблемно покачи на 2:0.

В 68-ата минута отново Меси беше над всички, финтира няколко бранители при контраатака и за втори път направи Буфон безпомощен - 3:0.

При този резултат до края мачът се доиграваше, макар да се стигна до още интересни ситуации. В 78-ата минута гол на Суарес беше отменен за съмнителна засада, а към края Ювентус създаде няколко положения, но първо Тер Щеген спаси изстрела на Дибала, а после Пике предотврати сигурен гол, спирайки топката пред голлинията.

В другия мач от групата Спортинг надделя с 3:2 като гост на Олимпиакос.