Ювентус бие, Торино изненада Интер

Пол Погба беше голямата звезда за Юве срещу Киево

Шампионът на Италия Ювентус победи без проблеми Киево с 2:0 и увеличи на 8 точки аванса си пред Рома на върха на класирането на Серия А. Тази вечер Рома играе с Фиорентина и има шанс отново да се доближи до торинския гранд.

Пол Погба отново беше голямата звезда за Ювентус - активната му игра успя да обърка на няколко пъти защитата на гостите, вкара първия гол за домакините, а Стефан Лихтщайнер отбеляза второто попадение за торинци с добавка след опасен удар на Погла.

В друг мач от XX кръг в Серия А Интер записа много слаба игра като домакин и падна с 0:1 от Торино. Емилиано Морети вкара победния гол за Торино в 4-ата минута на даденото от съдията продължение на редовните 90 минути. След тази загуба отборът, воден от Роберто Манчини изгуби една позиция и вече заема деветото място, на 7 точки от зона Европа и само на 8 точки над битката на изпадащите. За Торино това беше трета победа в последните пет мача и тимът се доближи на 1 точка от Интер.

Други резултати в Италия: Сампдория - Палермо 1:1, Парма - Чезена 1:2, Ювентус - Киево 2:0, Интер - Торино 0:1, Верона - Аталанта 1:0.