Исландия бе близо до победата, но си вкара късен автогол

Мачът завърши 1:1
Преди началото на мача имаше проблеми по трибуните, създадени от унгарските фенове.
Унгария доминираше, но трудно създаваше опасни положения.
ад бялата точка застана Гилфи Сигурдсон и преодоля емблематичния вратар за 1:0.
Борбата по терена бе жестока, исландците се пречупиха накрая.

Освободени от напрежение и каквито и да било очаквания, момчетата на Ларс Лагербак бяха много близо до победа, след като поведоха 1:0, но в последните минути приеха играта твърде дълбоко в собствената си половина и допуснаха късен гол.

В началните минути на срещата исландците опитаха да пресират противника си на няколко пъти, но не им се получи и затова решиха да чакат съперника си в средната третина. Футболистите на Бернд Сторк постепенно започнаха да контролират темпото, но не застрашиха сериозно вратата на добре подредените футболисти на Исландия.

В 31 мин. Бярнасон намери с прекрасен пас Йохан Гудмундсен, който се пребори с противников защитник и се оказа очи в очи с вратаря на Унгария, но отправи анемичен удар.

Няколко минути по-късно легендата Габор Кирай излезе непремерено при едно центриране и след разбъркване в наказателното поле, съдията отсъди спорна дузпа за нарушение срещу капитана Арон Гунарсон. Зад бялата точка застана Гилфи Сигурдсон и преодоля емблематичния вратар за 1:0.

Ситуацията след почивката не се промени. Унгария опитваше всичко – разнообразяваше атаките си, нападаше както по двата фланга, така и през центъра, затягаше обръча около вратата на противника си все повече, но без резултат. Балаш Джуджак изпълни два опасни преки свободни удара, но вратарят Халдорсон спаси. Постепенно играчите на Унгария започнаха да се изнервят и да правят някои безобразни грешки.

Историческият момент дойде, когато в игра влезе 37-годишният Ейдур Гудьонсен. Той обаче не успя да помогне достатъчно на съотборниците си. След остро центриране в наказателното поле Биркир Севарсон си вкара автогол и резултатът беше изравнен.

В последните секунди Исландия получи правото да изпълни пряк свободен удар от границите на наказателното поле. Сигурдсон изпрати топката в стената, тя се върна в краката на Гудьонсен, който отправи мощен удар, но не успя да отбележи. Така двата отбора си поделиха по точка.

Ако играчите на Унгария бяха победили, щеше да се класират на осминафинал, но сега ситуацията в група F става по-заплетена.