Джокович спря Григор

Григор пропусна четири сетбола в четвъртата част и отстъпи с 1:3 сета срещу Джокович
Ноле се класира на третия си финал на Уимбълдън
Мария Шарапова бе една от многото звезди на трибуните на Централния корт на Уимбълдън

Григор Димитров загуби полуфинала на Уимбълдън срещу №1 в схемата на турнира Новак Джокович с 4:6, 6:3, 6:7 (2) и 6:7 (7).

В първия сет при 2:2 Джокович проби подаването на Григор, а веднага след това затвърди пробива си за 4:2, като даде само една точка на Димитров. След това, до края на сета и двамата спечелиха подаванията си и сърбинът взе първия сет с 6:4 за 27 минути, като допусна само три непредизвикани грешки срещу осем за Григор.

Грешките на Григор продължиха и във втория сет, където Джокович записа още един пробив и поведе с 3:1 гейма. След това обаче дойде голямата промяна в играта на Григор, който взе подаването си, след което проби сервиса на съперника си и стигна до 3:3. Веднага след това българинът спечели още три поредни гейма и взе сета с 6:3. В тази част от мача Григор разнообрази много играта си, използваше все по-често подсечен бекхенд и излизания на мрежата, а сервисите започнаха на изневеряват на Джокович - процентът му на успешните първи спадна от 80 на 58, а при вторите се срина от 100 на 33%.

В третия сет и двамата спечелиха подаванията си до 6:6, а в тайбрека Григор допусна два мини пробива на Джокович, записа две двойни грешки и това позволи на сърбинът да вземе разиграването с 7:2, а с него и третия сет с 7:6.

В четвъртия сет до 2:2 гейма двамата си размениха по един пробив, след което макар и трудно всеки взе своите сервиси, като Григор пропусна един сетбол. Така се стигна до 6:6 и тайбрек. В него Григор стигна до три сетбола, но Новак успя да се спаси, а след това при 8:7 реализира втория си мачбол, за да спечели полуфинала с 3:1 сета.