Виляреал спря Реал и върна Барса в играта

Хавиер Ернандес изпуска да засече топката в последните минути и Реал не победи - 1:1.

Реал не успя да бие пълен с резерви тим на Виляреал в Примера - 1:1 у дома. Така лидерът изпусна да запази аванса си от Барселона на 4 т. и сега разликата е само 2 пункта.

Това е музика за ушите на каталунците, които в следващите си два двубоя приемат Райо и гостуват на Ейбар - сравнително леки срещи, преди да дойде Ел Класико на техен терен на 22 март. И ако разликата е по-малка от 3 т., Барса ще получи шанс да оглави класирането с победа над прекия съперник и вечен враг.

Реал гостува на Атлетик в Билбао след седмица, а там никому не е лесно...

Кристиано Роналдо даде аванс на "кралете", но Херардо Морено изравни. Виляреал даде почивка на куп титуляри, пътували в четвъртък за реванша от Лига Европа срещу Залцбург.

"Изпускаме златни шансове, не бива да бъркаме у дома", клатеше глава Карло Анчелоти.

Италианецът бе освиркан заради две смени, които направи в края - в 78-ата минута извади най-градивния в мача Иско и го замени с дефанзивния халф Ияраменди. А в 81-вата минута освиркванията станаха оглушителни: Излезе Бензема и влезе Чичарито Ернандес.

Реал изпусна в края две чисти положения и точките отлетяха.

По-рано Атлетико също не победи, но взе стратегическо 0:0 като гост на Севиля. Така на върха Реал има 61 точки, Барса е с 59, а Атлетико - с 54. Валенсия има 53 и заема четвъртото място, а Севиля остана с 46.