Жонас днес е звезда - най-накрая, на 32 години! А беше обявен за пълна нула, и то съвсем неотдавна.
Кристиано Роналдо е близо, а и е настоящият носител на приза и няма да се даде лесно.
Меси също три пъти е взимал "Обувката", но сега диша прахта на Жонас. Снимка: Getty Images
Меси също три пъти е взимал "Обувката", но сега диша прахта на Жонас.
Суарес е сред преследвачите, също печелил наградата.

"Жонас трябва да вкара...Давай, Жонас... И отново..."

Коментаторът почти преграква, опитвайки да насърчи нападателя на Гремио да промуши топката във вратата на Бояса Чико (Колумбия)  в мача за Копа Либертадорес.

Три опита, три пропуска, кой от кой по-комични (виж видеото).

Гремио все пак бие с 1:0, но бразилският в. "О'Жого" нарича нападателя "най-слаб в света".

Малко прекалено...

Но и в интернет шегите и хулите към него не спират, а видеото става световен хит.

Припомня се как по-рано в Гремио залепя за скамейката на резервите, а треньорът го нарича "слабичък физически".

Смеят му се, че няма психика за големи дела въпреки таланта.

Днес злокобни шеги няма.

Жонас води за "Златната обувка" на голмайстор №1 в европейския футбол, като е вкарал 30 шампионатни гола за сезона в Бенфика.

Плюс два в Шампионската лига и общо 63 за 18 месеца в Лисабон! Машина!

Жонас си тръгва от Гремио година след ужасът в Колумбия и за първи път заиграва в Европа едва на 27 години.

След три сезона и 36 гола за Валенсия премина в Бенфика.

В Испания често е винен, че пропуска много ситуации.

След едно нулево реми "Мундо депортиво" припомня етикета, лепнат му през 2009-а след онзи кошмарен мач.

Днес е на 32 и най-накрая го огря славата.

Жонас води с 30 попадения, които му дават 60 точки, тъй като португалската лига е с коефициент 2 - тоест, головете се умножават по 2.

Второто място делят Кристиано Роналдо и Гонсало Игуаин с по 58 точки, тъй като са вкарали по 29 шампионатни гола за Реал и Наполи.

Луис Суарес от Барселона е трети с 26 попадения (52 точки), Роберт Левандовски от Байерн има 50, а Пиер-Емерик Обамеянг има 46.

Лео Меси е чак осми с 22 гола и 44 точки от тях.

Жонас, някога наричан "най-слаб", е записал и 13 асистенции за сезона, което е повече отпоказателите и на Роналдо, и от Игуаин, а и от Суарес.

Воден от неговите попадения, Бенфика е близо до титлата в Португалия и чака четвъртфинални сблъсъци с Байерн в Шампионската лига.

Там бе елиминиран Зенит, като голът на Жонас в първия мач донесе 1:0 в 90-ата минута и стана основа на крайния успех.

Изобщо - късното му разцъфване е направо в стил Джейми Варди!

До 2016-а Жонас бе играл 8 мача за Бразилия, но все незначителни контроли срещу съперници като Габон и Египет.

На 30 март тази година влезе за 10 минути срещу Парагвай в първи официален двубой за селесао.

Може да не го викнат повече, а и едва ли ще играе на Мондиал 2018, но е приятно за един отписан да види, че някой в родината му се е сетил отново за него.