Юнайтед се завърна към победите

Капитанът на Юнайтед Уейн Рууни, който бе използван като нападател - нещо, което му се случва рядко напоследък, доказа, че там му е мястото.

След изненадващата загуба от Суонзи в миналия кръг, отборът на Манчестър Юнайтед се завърна на правилния път.

"Червените дяволи" се справиха с гостуващия Съндърланд с 2:0 в мач от 27-мия кръг на английската Висша лига. В герой за тима от "Олд Трафорд" се превърна капитанът Уейн Рууни, който стана автор и на двете попадения.

Английският национал се разписа от дузпа в 66-та минута, след като бившият му съотборник Уес Браун задържа Радамел Фалкао в наказателното поле, като за нарушението си, Браун получи и червен картон.

След като останаха с човек повече на терена, играчите на Луис Ван Гаал поеха изцяло инициативата в срещата, като след серия от атаки дойде и второто попадение.

В 84-та минута направилият доста добър мач Аднан Янузай, който смени на почивката Анхел Ди Мария, отправи поредният си удар към вратата на Съндърланд, който бе избит от стража Пантилимон.

Топката попадна в непокрития Рууни, който водеше червената атака редом до Радамел Фалкао, като капитанът на "червените дяволи" без проблем отбеляза второто си попадение в срещата.

След успеха си тимът на Луис Ван Гаал се изкачи до третата позиция с 50 точки - на две повече от четвъртия Арсенал, който утре приема Евертън.