Ливърпул изстрада 3:2 над КПР в удивителен мач

Джерард и Стърлинг не могат да повярват на късмета на Ливърпул след победния ...автогол.
Вратарят на Ливърпул Симон Миноле не успява да спре удара на Варгас за 2:2.
Поредно разбъркване пред вратата на Ливърпул. Домакините изпуснаха много положения.

Ливърпул си отдъхна и се радва на мъчително 3:2 с голям късмет при гостуването на Куинс Парк Рейнджърс във Висшата лига. Голът на победата дойде в 95-ата минута - автогол на Стивън Колкър.

Домакините доминираха, а Ливърпул, традиционно за сезона, се представи слабо и някак беззъбо. Марио Балотели влуди съотборниците му с поне 4 ужасни пропуска, а защитата изпадаше в паника при всяко статично положение и центриране от съперника.

Куинс Парк удари две греди до почивката чрез Лерой Фер и трябваше да води в резултата. Противно на логиката поведе Ливърпул - Ричард Дън си вкара автогол в 67-ата минута.

В 87-ата логиката донесе 1:1, вкара Едуардо Варгас след поредната комедия от грешки в ливърпулската защита. В 90-ата обаче майсторско изпълнение на Филипе Коутиньо сякаш донесе точките на гостите - 1:2.

Но пак центриране, паника, разбъркване и нов гол - 2:2, пак Варгас в 92-рата минута.
В петата минута на добавеното време Коутиньо изведе Рахийм Стърлинг сам срещу вратаря, той подаде на Балотели, но Колкър пресече пред вратата и... вкара топката сам в нея.

"Нищо добро не ни чака, ако играем така - каза капитанът на Ливърпул Стивън Джерард. - Не заслужавахме нищо от този мач и е бонус, че си тръгваме с три точки."