Литекс събори Лудогорец в края

Литекс спечели трудно с 1:0 срещу Лудогорец

Литекс записа трудна победа с 1:0 срещу шампиона Лудогорец с гол в 85 минута на Данило Асприя. Голът падна след точен пас на новото попълнение в отбора на Красимир Балъков Пауло Рагула.

Двата отбора завършиха срещата с по 10 човека, тъй като в 37 минута съдията Георги Йорданов изгони Козмин Моци, който получи два жълти картона в рамките на две минути. В 71-ата пък втори жълт картон получи и Кристиан Малинов за нарушение.

Преди изгонването на Моци Лудогорец пропусна две положения пред вратата на Литекс, а след почивката домакините взеха инициативата, основно благодарение на активната игра на Данило Асприля, който даде няколко добри паса на съотборниците си.

Секунди след гола на Асприя Лудогорец също вкара, но попадението беше отменено заради засада на Даниел Абало. В самия край на мача Марселиньо отправи с глава последния удар за Лудогорец, но Винисиус спаси.