Санчес и Йозил измъкнаха Арсенал

Критикуваният Йозил този път донесе победата на Арсенал Снимка: Getty Images
Критикуваният Йозил този път донесе победата на Арсенал

Арсенал съхрани шансовете си за топ 4 след важна победа с 2:1 в гостуването на Мидълзбро.

В последния мач от 33-ия кръг на Висшата лига звездите Алексис Санчес и Месут Йозил осигуриха успеха на "топчиите" с головете си, а за Боро вкара Алваро Негредо.

И в този мач футболистите на Арсен Венгер не показаха впечатляваща игра, но стигнаха до трите точки. Перфектно изпълнен пряк свободен удар от Санчес в 42-ата минута донесе първия гол в мача.

След почивката домакините показаха повече агресия и още в 50-ата минута стигнаха до изравнителен гол. Стюърт Даунинг се измъкна по елементарен начин от Монреал отдясно, центрира с левия крак за Негредо и испанецът засече от няколко метра за 1:1.

Мидълзбро продължи да бъде по-опасният отбор на терена в следващите няколко минути, но "артилеристите" постепенно възстановиха контрола си върху мача. В 71-ата минута Санчес центрира в наказателното и Рамзи свали с гърди на Йозил, който не сгреши при завършващия удар - 2:1 за Арсенал.

В края Окслейд-Чембърлейн на два пъти можеше да направи успеха на отбора си по-убедителен, но не сполучи.

Победата изкачи Арсенал на шесто място в класирането с 57 т., на три точки под петия Ман Юнайтед и на 7 под четвъртия Ман Сити. "Гражданите" обаче имат и мач повече от преследвачите си.

Мидълзбро е на 19-о място с 24 т., на 6 под чертата.