Черно море спря Литекс във Варна

Отборът на Георги Иванов спря и Литекс, след като преди седмица направи 1:1 и с лидера Лудогорец. Снимка: БГНЕС

Черно море спря Литекс с 1:1 във Варна и попречи на тима от Ловеч да се доближи само на 3 точки от лидера Лудогорец.

Победа на гостите в първия мач от 33-ия кръг правеше нещата на върха много любопитни, като в следващия рунд предстои пряк дуел Литекс - Лудогорец.

Но коравият тим на Гонзо не се даде, въпреки че в 55-ата минута Джордан изведе Литекс напред. Само три минути по-късно Бакари изравни отблизо с глава.

Спорни решения разгневиха Литекс - първо в 22-рата минута вратарят на домакините Георги Китанов извърши фаул срещу Джордан, но дузпа не бе отсъдена от съдията Вихрен Манев. А десетина минути по-късно голова атака на Армандо Ваюши бе спряна със засада, каквато очевидно нямаше.

Така, след като в миналия кръг Литекс имаше късмет с две решения в негова полза при гостуването на Левски, сега се оказа потърпевш от грешки на реферите.

Лудогорец води със 70 точки и мач по-малко от Литекс, който има 65. Трети е ЦСКА с 61 точки.