Тотнъм съсипа Арсенал и затвърди господството си в Северен Лондон

Героите за "шпорите".

Тотнъм победи Арсенал с 2:0 на своя „Уайт Харт Лейн“, а герои за шпорите бяха Деле Али и Хари Кейн.

С успеха победителите сложиха край на негативната тенденция от 22 години насам да завършват зад "артилеристите" в класирането.

Домакините бяха от самото начало по-добрият отбор, а в 22 мин. Деле Али изпусна чисто положение на метър пред вратата, но изкара топката в аут. Чак към края на полувремето и Арсенал достигна до своя шанс чрез Аарън Рамзи, чийто удар обаче бе отразен.

Първото попадение в мача дойде след почивката, когато Кристиан Ериксен нахлу в наказателното поле и стреля, но Чех изби. При добавката обаче Деле Али беше на точното място и прати топката в мрежата за 1:0.

2 мин. по-късно кошмарът за „артилеристите“ стана пълен – Хари Кейн нахлу в наказателното поле, беше препънат от Габриел и последва чиста дузпа. От 11-те метра английският национал беше хирургически точен и направи 2:0.

До края реферът Майкъл Оливър не отсъди втора чсита дузпа за арсенал, „шпорите“ пропуснаха да победят с по-изразителен резултат.

Тотнъм вече има 77 точки и са недостижими за съперника си и математически в класирането. Тотнъм е и на четири точки от върха, така че продължава да мечтае за титлата. Арсенал пък остава шести с 60 точки и все повече губи шансове за място в Топ 4.