Вече Ювентус са тези, които имат какво да губят | sportcafe.bg

Вече Ювентус са тези, които имат какво да губят

Крис Воукс , Goal.com 09.04.2012, 21:03 (обновена 12.04.2012, 09:38)

1 от 3 снимки Назад Напред

Безумни грешки в защитата на Милан доведоха до почти сензационната загуба у дома от Фиорентина

Смятаният от мнозина за една от най-лошите покупки на Ювентус за всички времена нападател Амаури, осмиван заради пропуските пред противниковата врата, лишен от номер в отбора и принуден да тренира с юношите, има всички основания да мрази бившия си клуб и да се надява той да загуби борбата за титлата.

В събота вечерта обаче натурализираният бивш италиански национал от бразилски произход вкара вероятно най-важния си гол за Юве, при това с фланелката на Фиорентина.
Амаури Карвальо де Оливейра влезе като смяна при гостуването на Милан и в 89-ата минута реализира победно попадение за "виолетовите", което изпрати "бианконерите" отново на върха в таблицата.

Почти сензационната победа на 17-ия в класирането (вече 15-и) срещу шампиона и водач (вече втори) насред Милано отгоре на всичкото бе заслужена предвид летаргичната отбрана на домакините. Фиорентина изглеждаше по-опасният отбор, докато "червено-черните" рядко застрашаваха вратаря Артур Боруц и отбелязаха първия гол в мача след спорна дузпа в 31-ата минута, а веднага след почивката Стеван Йоветич изравни.

Само в рамките на десетина Милан отпадна от Шампионската лига и профука аванса си от пет точки пред преследвача Ювентус.

През последните пет месеца повечето привърженици на "росонерите" брояха дните до завръщането на Антонио Касано в отбора след операция на сърцето и това трябваше да е най-важното събитие в кръга от Серия "А".

Националът на Италия влезе в 84-ата минута на мястото на защитника Дзамброта с цел да бъде козът на Масимилиано Алегри в заключителната фаза на мача, когато Милан отчаяно се нуждаеше от гол.

Вместо това обаче низвергнатият от "Старата госпожа" Амаури донесе победа на Фиорентина и преднина в класирането на бившия си клуб.

Имаше нещо поетично в гледката на полуделия от радост нападател, отбелязал първия си гол за "виолетовите", освободили го в края на януари от игото Ювентус.

А Милан сами си бяха виновни за загубата. Златан Ибрахимович показа няколко от гениалните си проблясъци, но бе далеч от най-добрата си форма, докато Урби Емануелсон, Антонио Ночерино и Съли Мунтари бяха просто трагични.

Слабата игра на халфовете и нападението обаче бе засенчена от грешките в защита, довели до двата гола на Фиорентина. Първо Абате се оказа на пет метра зад останалите си колеги и покри засадата на Йоветич. След това Мексес не успя да изчисти една напълно рутинна топка, което позволи да се стигне до попадението на Амаури.

Междувременно Ювентус не остави нито за миг съмнение в превъзходството си при своето гостуване на осакатения от наказания и контузии Палермо.

Единствено неточността на Мирко Вучинич и Фабио Куалиарела попречиха на "бяло-черните" да вземат преднина още през първото полувреме, но бекът Мартин Касерес се превърна в кандидат номер едно за пропуск на сезона.

След почивката обаче друг защитник - Леонардо Бонучи, затвърди традицията именно бранители да отменят нападателите в случай на нужда.

Не след дълго влезлият като резерва Алесандро Матри пусна хитър пас към Куалиарела, който фиксира крайното 0:2.

С 31 мача без поражение този сезон Юве надмина постижението на Перуджа от 1978/79, когато "грифоните" изкараха цялото първенство, което тогава се състоеше от 30 мача, без да загубят (но не успяха да станат шампиони), изравни серията от 31 срещи на Интер от 2006/07 и го делят 3 от рекорда на непобедимия през 1991/92 Милан.

Седмица след седмица, тимът, воден от Антонио Конте, потвърждава своя възход. Още едно потенциално препятствие пред жадуваното "скудето" бе преодоляно и за втори път този сезон "бианконерите" направиха четири поредни победи.

Те успяха да навлязат в топ форма точно, когато Милан изпусна парата. Да задържиш победната инерция е едно от най-мощните оръжия в света на футбола, а Юве има от нея в изобилие.
"Старата госпожа" има инерция, има вяра и има дори Амаури на своя страна.

Преди седмица Антонио Конте каза, че Милан са тези, които имат какво да губят. Е, в оставащите 630 минути от сезона неговият отбор е в тази "незавидна" роля!

Oще: амаури  лече  луис муриел  милан  серия а  фиорентина  ювентус