Не сме само ние! | sportcafe.bg

Не сме само ние!

Ивайло Стоименов 08.09.2010, 06:37 (обновена 08.09.2010, 18:17)
Норвегия - Португалия 1:0

Ерик Хусеклеп отбеляза гола за изненадващата победа на Норвегия над Португалия в група "Н"

Загубата на България от Черна гора не бе единствената сензация във вторите мачове от квалификационната борба за Евро 2012. Отборите на Португалия, Русия и Чехия също поднесоха неприятни емоции на своите привърженици, падайки с по 0:1 от считани за по-слаби противници.

Португалците, които в петък завършиха 4:4 у дома си срещу Кипър, сътвориха нова издънка, губейки като гост от Норвегия. Вината за поражението е най-вече на вратаря Едуардо, който допусна левашка грешка за единствения гол в мача - дело на Хусеклеп от домакините.

Още по-разочароващо бе представянето на чехите, които дебютираха в тази кампания насред Прага срещу Литва, но също загубиха с 0:1.

Амбициозният отбор на Русия имаше същата съдба срещу изненадата от наскоро приключилия Мондиал 2010 Словакия. В група "В", където са съперници руснаци и словаци, се получи нещо много любопитно на срещата Македония - Армения (2:2) -двата тима си размениха по един гол в даденото от съдията добавено време.

Франция, която миналата седмица загуби сензационно от Беларус у дома с 0:1, показа признаци на съживяване, надигравайки като гост с 2:0 младия състав на Босна с голове през втората част на Карим Бензема и новия капитан Флоран Малуда.

Много интересни мачове видяха привържениците на отборите от група "А". В нея Турция и Белгия приключиха при резултат 3:2, след като двата тима си разменяха предимството в резултата. Двата гола за "червените дяволи" отбеляза защитникът на Байерн Даниел ван Буйтен, но в крайна сметка ликуваха комшиите. От помощ за тяхната кауза бе и изгонването на Венсан Компани от гостите.

На крачка от провал пред собствена публика бе отборът на Австрия. Минутките на мача им с Казахстан се изнизваха неумолимо при нулево равенство, когато в 91-ата Роланд Линц най-после даде аванс на домакините. Секунди след изпълнението на центъра съотборникът на Илиян Мицански и негов конкурент за титулярно място в Кайзерслаутерн Ервин Хофер от Кайзерслаутерн затвърди победата.

Фаворитът в тази група Германия размаза Азербайджан с 6:1. Другите разгромни победи в кръга бяха за Италия над Фарьорските острови с 5:0 и на Швеция над Сан Марино с 6:0. Два гола за шведите отбеляза Златан Ибрахимович, който се завърна в родния си Малмьо, където се игра мачът. Също толкова бяха и автоголовете във вратата на държавата-джудже - дело на братята близнаци Давиде и Алдо Симончини, които са съответно вратар и централен защитник.

В своеобразно дерби на бивша Югославия в група "С" Сърбия и Словения не можаха да се победят, завършвайки 1:1. За ужас на феновете в Белград Миливое Новакович откри за гостите през второто полувреме, но четири минути преди последния съдийски сигнал друг дългуч - Никола Жигич, донесе точката за сърбите.

Oще: австрия  белгия  даниел ван буйтен  евро 2012  златан ибрахимович  квалификации  миливое новакович  никола жигич  португалия  русия  сан марино  словакия  словения  сърбия  турция  франция  чехия  швеция