Ливърпул разпиля "черешките"

Салах пак блести. Снимка: Getty
Салах пак блести.

Ливърпул победи като гост с 4:0 Борнемут и се изкачиха на четвърто място в класирането. Отборът на Юрген Клоп реши нещата в своя полза още до почивката, след като водеше с 3:0. Коутиньо, Ловрен и Салах се разписаха, а през втората част и Фирмино добави един гол.

В 11-ата минута Филипе Коутиньо изпълни отлично пряк свободен удар, но топката се отби в лявата греда на Бегович. Бразилецът откри резултата девет по-късно след самостоятелна акция.

В 25 мин. Ловрен покачи на 2:0 с глава, а Мохамед Салах направи резултата класически в самия край на полувремето.

След подновяването на играта Ливърпул продължи да владее инициативата. В 65- мин. гостите вкараха четвърти гол чрез Фирмино, който с глава засече центриране на Коутиньо. До края на срещата резултата остана непроменен.