Каталунецът, който обича да гостува в Мадрид

2007 г. Реал - Байерн, първи осминафинал в Шампионската лига. Холандецът Марк ван Бомел показва какво мисли за съперника, след като вкарва за Байерн в последната минута и прави резултата 3:2 за Реал. На реванша този гол се оказа златен, като баварците спечелиха с 2:1 и продължиха.
Пеп фокусира вниманието на мадридската преса преди мача. Все пак той е "черна котка" на този стадион, а Байерн е такава за Реал в Мюнхен... С други думи - ужасна комбинация за Мадрид! Снимка: Getty images
Сблъсъците на Гуардиола с Реал и Роналдо бяха епични, но каталунецът често триумфираше в тях. Снимка: El Mundo Deportivo
Немалко от победите бяха и над Жозе Моуриньо, включително 2:0 в Шампионската лига на четвъртфинал. Снимка: Getty Images
Но Реал разчита на двама свръхестествени играчи, стрували на клуба общо 194 милиона евро. Летящият уелсец Гарет Бейл...
... И разбира се - Кристиано Роналдо, актуален носител на "Златната топка". И двамата имаха проблеми преди мача, като Бейл до последно е под въпрос заради грип.
Но Роналдо и Бейл не трябва да забравят - насреща все пак са кралете на Европа.

Реал срещу Байерн.

Белият балет срещу червената машина.

9 европейски купи срещу актуалният и петкратен европейски шампион.

Полуфиналните дуели между две от големите имена в играта ще са класика. Мадридската преса изпотява очила над клавиатурите далеч повече преди сблъсъците, като още след жребия извади от папката с клишетата прашасалото "черна котка".

Такъв е Байерн за Реал, след като "Балета" никога не е танцувал победно в Мюнхен. 9 мача, 8 загуби и един равен!

Но се оказа, че "черната котка" си е направо "черен тигър", защото начело на Байерн е един каталунец, който с удоволствие се разхожда из Мадрид.

Пеп Гуардиола никога не е губил като треньор на "Сантяго Бернабеу". С Барселона той гостува там 7 пъти, като спечели пет победи и завърши наравно два пъти.

Едно Великденсто 6:2 през 2009-а отеква в паметта, но Барса газеше Реал на неговия терен и с 3:1, и с 2:0 (два пъти), а веднъж и с 1:2 за Купата на краля.

"Тази статистика няма нищо общо, мачовете ми досега на този стадион бяха с друг клуб", каза на пресконференцията в Мадрид Пеп.

Реал е фаворит на букмейкърите и да трофея, и за полуфиналите, въпреки статистиките. Сякаш най-вече, защото никой отбор досега не е дублирал триумф в Шампионската лига, а сега Байерн защитава трофея.

Но реалността е, че отборите са напълно равностойни и всичко е възможно.

А какви дуели само помни историята!

Пет пъти Реал и Байерн са се изправяли в полуфинали на шампионския турнир. Балансът е 4:1 отстранявания за баварците.

С мачовете довечера и след седмица, това ще стане и най-често повтарялият се дуел в историята на турнира. Двата колоса са играли 14 пъти, предстоят 15-и и 16-и мач.

Номер едно досега с 15 срещи бе друга класика - Барселона - Милан.