Лудогорец с два чисти гола аванс

Златински вкара дузпата за Лудогорец, която оформи победата на шампионите срещу Локомотив (Пловдив)

Лудогорец спечели с 2:0 първия полуфинал за Купата на България срещу Локомотив (Пловдив). Попаденията вкараха Луму в 44 минута и Златински в 65 минута.

Луму отбеляза минута преди почивката след атака на Лудогорец отдясно, след която той получи топката, напредна и с много точен шут по диагонала с левия крак се справи с вратаря на Локомотив Кирил Акалски.

Лудогорец превъзхождаше противника си през по-голямата част на мача и имаше повече положения.

До втория гол на шампионите се стигна след като Ангел Йошев събори Безяк в наказателното поле, което означаваше дузпа за Лудогорец, вкарана от Златински.

Три минути по-късно Александър Александров направи грубо нарушение и това му донесе жълт картон. Само след минута Александров реши да играе с ръка и това му спечели втори жълт картон и изгонването 20 минути преди мача.

В последните минути на мача Локомотив остана с 10 човека, тъй като нямаше право на смени, а влезлият в 62 минута Белаид напусна терена заради контузия.