Асистенцията на Гълъбинов не стигна и Наполи се върна начело в Италия

Мертенс беше в основата на победата и вече има девет гола от началото на сезона Снимка: Getty Images
Мертенс беше в основата на победата и вече има девет гола от началото на сезона

Наполи победи Дженоа като гост с 3:2 и си върна първото място в Серия А, за кратко заето от Интер.

За домакините до 63-ата минута игра българският нападател Андрей Гълъбинов и записа асистенция след само 4 минути игра - когато изведе Адел Таарабт и мароканецът вкара за 1:0. В 14-ата минута обаче Дрис Мертенс изпълни перфектно пряк свободен удар за 1:1, а в 30-ата вкара втория си гол и Наполи поведе с 2:1.

В 60-ата минута отново Мертенс беше в центъра на събитията, като центрирането му към Кайехон беше засечено от Зуканович, който си вкара автогол за 3:1.

Армандо Ицо върна интригата с гол за Дженоа за 2:3 в 75-ата минута, но Лападула пропусна шансовете на домакините да спечелят точка и Наполи грабна успеха, излизайки с две точки пред Интер в класирането - 28 срещу 26.

На трето място остава шампионът Ювентус, който без затруднения отнесе СПАЛ 2013 с 4:1 и вече има 25 т. Толкова събра и Лацио след 2:1 над Болоня като гост.

На петата позиция с 21 т. е отборът на Рома, също постигнал победа - 1:0 над гостуващия Кротоне с гол на Пероти от дузпа в 10-ата минута.

Към победите се върна и Милан, който след четири поредни мача без успех в първенството, този път се разигра срещу Киево и надделя с 4:1.