Чиста победа за Наполи, групите на ШЛ са близо

Жоржиньо и Дрис Мертенс вкараха головете за Наполи при успеха над Ница, който ги доближи до голямата цел Снимка: Getty Images

Наполи надви с 2:0 Ница като домакин в първи мач от плейофите на Шампионската лига.

Италианците напълно заслужиха победата и можеха да убият всякаква интрига още преди реванша, докато Ница завърши с девет души и ще има изключително трудна задача следващата седмица.

Резултата откри Дрис Мертенс в 13-ата минута, след като беше изведен с дълга топка зад защитата, а стражът на гостите Кардинал направи лошо излизане.

В 69-ата минута Мертенс беше фаулиран около границата на наказателното поле, но съдията посочи бялата точка за дузпа. Жоржиньо вкара наказателния удар за 2:0.

В 80-ата минута изнервеният Козиело от гостите направи много грубо нарушение в центъра и получи директен червен картон, а Аласан Плеа протестира твърде бурно срещу решението и получи втори жълт картон, при което Ница внезапно остана с двама души по-малко на терена.

До края Наполи пропусна да си улесни реванша с трети гол.