Шестият в Англия удари втория в Бундеслигата с 5:0...

Юнайтед изигра забележителен мач, но над всички беше Уейн Рууни.

Сър Алекс Фъргюсън потъркваше доволно смръзнатите си ръце в ложата на "Бай Арена", докато гледаше как отборът на живота му се класира за осминафиналите на Шампионската лига.

Манчестър Юн. не победи, а буквално унищожи втория в Бундеслигата (Леверкузен) с 5:0. Голям мач направи Уейн Рууни, въпреки че не отбеляза гол.

Английският национал взе решаващо участие при всяко едно от първите четири попадения на "червените дяволи", които бяха дело на Антонио Валенсия, Джони Еванс, Крис Смолинг и автогол на Емир Спахич. Нани фиксира разгрома.

В другия мач от група "А" Шахтьор Донецк също бе убедителен - 4:0 над Реал Сосиедад. По този начин украинците излязоха на второ място в класирането с 8 точки - с една повече от Леверкузен. Юнайтед е на първа позиция с 11.

В последния кръг от груповата фаза английският шампион приема Шахтьор, докато Леверкузен е гост на Сосиедад.

В група "В" нещата се развиха точно така, както му се искаше на Ювентус.

Торинци очаквано си свършиха работата след 3:1 у дома над Копенхаген, а Реал Мадрид срази Галатасарай на "Бернабеу" с 4:1, въпреки че повече от час игра с човек по-малко за червен картон на Серхио Рамос в 26-та минута.

Бейл, Арбелоа, Ди Мария и Иско бяха голмайсторите за "кралете". За Ювентус пък хеттрик реализира Артуро Видал, като две от попаденията на чилиеца бяха от дузпи.

Ювентус излезе на втора позиция с точка повече от Галатасарай, но в последния кръг има гостуване в истанбулския ад. Копенхаген - Реал Мадрид ще е просто протоколен.

В група "С" двете срещи бяха решени с попадения в последните секунди.

Гол на Единсон Кавани в 90-та минута дари трите точки на Пари Сен Жермен за 2:1 над Олимпиакос във френската столица, а Родриго бе точен за Бенфика също в последната минута за 3:2 като гост на Андерлехт.

Парижани, за които отново се разписа Златан Ибрахимович, са недостижими на първото място с 13 точки, а Олимпиакос и Бенфика ще се борят за втората позиция.

Двата отбора имат по 7 т., а в последния рунд гърците приемат Андерлехт, а "орлите" са домакини на ПСЖ.

Георги Миланов започна като титуляр за ЦСКА и изигра добър мач срещу европейския шампион Байерн Мюнхен, който си тръгна от Москва с успех с 3:1.

Футболист номер 1 на България за миналата година бе сменен в последните секунди.

Загубата на практика сложи край на московските мечти за класиране на осминафиналите, като приоритетът пред Миланов и компания е да задържат третата позиция в група "D".

В другия мач от групата Манчестър Сити победи Виктори Пилзен с 4:2 на "Етихад", но успехът на "гражданите" не дойде никак лесно, тъй като до 78-та минута резултатът бе 2:2.

Байерн е с 15 точки, Сити с 12, ЦСКА с 3, а Виктория с 0 т.

В последния кръг Миланов и ЦСКА гостуват в Чехия, а Байерн приема Сити.