Всички обичат Бербатов

Дидро 11.12.2012, 07:17 (обновена 13.12.2012, 10:00)
Димитър Бербатов

Димитър Бербатов отново беше най-добрият за Фулъм

Димитър Бербатов заигра като номер 10 и пак бе най-добър за Фулъм, който най-накрая победи. Успехът над Нюкасъл с 2:1 върна увереността на тима от Лондон, който сякаш бе забравил как се вкарват голове. Бербатов взе ролята на контузения Брайън Руиз и заигра като свръзка между полузащитата и нападението.

Как се справи българинът, е по-добре да оставим да преценят специалистите. Ето какво казаха те: „Той игра магически. Вдъхновено, в ролята си на номер 10. Бе в основаната на всяка добра атака, трябваше да вкара поне 2 гола." Това смята Мартин Йол, мениджърът на Фулъм.

„Да, той е невероятен играч. През първото полувреме топката просто се залепваше и „умираше" на обувките му, взимаше я от въздуха, подаваше я точно... През второто полувреме успяхме донякъде да го спрем. Бербатов е блестящ, когато е в това настроение. Той обича големите мачове, когато тв камерите са тук." Това е видял Алън Пардю, предводителят на Нюкасъл.

След две три поредни загуби, Фулъм се върна в релси. Основната заслуга има този артистичен, висок българин, който играе с кеф и нещата му се получават.

Голямата новина от кръга извън нашата си българска радост, е Юнайтед и неговата преднина от 6 точки на върха. „Червените дяволи" удариха Сити в сърцето с 3:2 на неговия терен. Дербито завърши с драма, късен победен гол и сцени, които предизвикаха мнения, че на стадионите в Англия трябва да се върнат времената с предпазни мрежи.  Инцидентите обаче не помрачиха радостта на Юнайтед. Шестте точки аванс след 16 кръга се струват на някои като „капаро" за титлата, но... Спомнете си март тази година, когато 7 кръга преди края Юнайтед имаше аванс от 8 точки. В края се радваше Сити. Нищо не е решено, а и би било смешно да кажем, че битката за титлата в Англия е приключила преди Коледа.

Скандално съдийско решение даде дузпа за Арсенал и реално пречупи гостуващия Уест Бромич (2:0). Симулацията на Санти Касорла отново подчертава един от големите проблеми на модерната игра. От една страна залогът е твърде висок, всяка точка е ценна и играчите на такова ниво не се притесняват да използват всички средства да я спечелят. Понякога те падат подсъзнателно, просто за да измъкнат някое решение от реферите. Те пък са максимално затруднени, защото играта е много бърза, ситуациите се сменят мълниеносно и грешките са неизбежни. Измама или не, симулациите за дузпа вече са неотменна част от модерния футбол.

Челси най-накрая победи, и то убедително - 3:1 на терена на Съндърланд. Във вторник европейските шампиони ще са вече в Япония, за да се готвят за Световното клубно първенство. Тимът на Мартин О'Нийл има други грижи, защото вече е в зоната на изпадащите. Във вторник Съндърланд приема Рединг в отложен мач и ако не спечели, мениджърът е сериозно застрашен от уволнение. По същото време миналата година О'Нийл бе назначен, след като Стив Брус спечели със 7 т. повече, отколкото има сега тимът. Кредитът на доверие към северноирландеца в клуба е на изчерпване.

Ливърпул победи като гост Уест Хем и затвърди добра серия. Тимът на Брендън Роджърс е загубил само веднъж от 11 кръга и вече е на 4 точки от четвъртото място, считано доскоро за илюзия. През януари в Ливърпул вероятно ще е най-интересно откъм трансфери, защото отборът видимо се нуждае от още класа.

Но до януари има цели 5 кръга. В Англия започва месомелачката, наречена „празнична програма". В нейния край, около 1-2 януари, ще знаем повече за това кой за какво се бори и докъде ще му стигнат силите да го постигне.

Oще: англия  висша лига  димитър бербатов  нюкасъл  обзор на кръга  фулъм

Регистриран на: 20.07.2011, 10:02

3 vasilev | 12.12.201222:20

Винаги съм смятал, че ако го бяха налагали от началото на кариерата му като 10-ка, сега щеше да е българският Зидан или Кака.

оценка

+1 -0

Регистриран на: 10.12.2010, 06:25

2 Bichkiiata | 11.12.201222:12

Борачо

Към краят на 2-то полувреме Фулъм чистеха като за световно. Даже вратарят им директно от начален я даваше на вратарят на Нюкясъл, при едно такова гюме топката се изгуби в мракът над стадиона и в един момент се върна вертикално надолу като снаряд , Метку със залепен до него защитник само си подложи ходилото сгъна си леко глезенът и я пое все едно му я пуснаха от два сантиметра след което отправи удар. Комнтаторът си глътна микрофона викаше нещо от сорта the ball came from the night sky, can't figure out how Berbatov did it...
Добър и може мамка му може, но с тоз дантелен характер...аз заради туй го гризкам непрекъснато