Григор срещу Харисън, Пиронкова срещу Кнап

Григор може да срещне Федерер на четвъртфиналите

Григор Димитров започва срещу Райън Харисън на последния турнир от Големия шлем за годината US Open.

Двамата се срещнаха за първи път на старта на тазгодишния Уимбълдън, където Димитров заслужи успех със 7:6, 6:3, 6:2, а след това стигна и до първия си полуфинал на турнири от Шлема.

Успее ли Гришо отново да се справи с Харисън, то във втори кръг ще срещне Карлос Берлок или Дуди Села, а в трети би играл срещу един измежду Гофен, Данчевич, квалификант или Соуса, който през миналата година победи Димитров на старта на турнира.

Жребият събра Джокович и Мъри в най-горната четвъртина на схемата, което означава, че двамата могат да се срещнат още на четвъртфиналите. Преди това Ноле трябва да се справи с Диего Шварцман, който е първият му противник, а във втори кръг би играл срещу Жил Мюлер или Пол Анри Матьо. Сред по-известните имена на евентуалните му съперници в трети изпъкват тези на Сам Куери и Гарсия Лопес, а на осминафиналите може да срещне Изнър или Колшрайбер. Пътят на Мъри започва с Робин Хаазе, Щепанек е опция за втори кръг, а на осминафинал може да срещне Джо-Вилфрид Цонга, който победи него, Джокович и Федерер на Мастърса в Торонто.

Стан Вавринка и Милош Раонич са двамата най-високо ранкирани тенисисти във втората четвъртина на схемата, а впечатление прави, че младият канадец отново не може да се оплаче от тежък жребий - квалификант в първи кръг, Бенямин Бекер или друг квалификант във втори, Лукаш Росол (№33) е най-високо ранкираният тенисист, който може да срещне в трети, а на осминафинал е възможно да играе с Нишикори, ако младият японец се е възстановил от измъчващата го травма.

Третата четвърт се оглавява от Тошам Бердих, а още първият му съперник е повече от сериозен - Лейтън Хюит. Австралиецът спечели титлата в Ню Йорк преди 13 години, а сега отново пристига на US Open с непримиримия си дух. В тази четвъртина са още имена като Ернест Гулбис, Давид Ферер, Марин Чилич, както и младоците Доминик Тийм и Бърнард Томич, който ще започне с мач срещу Дъстин Браун.

Последната четвърта четвърт е тази, в която са Григор Димитров и Роджър Федерер. За пътя на Гришо към евентуален четвъртфинал с Федерер стана въпрос малко по-горе, а този на швейцареца включва двубой с Матошевич на старта на турнира, във втори кръг може да срещне Грот или Рамос Виноляс, в трети вариант е Карлович, а Фонини е сред възможните опции за осминафинал.

Ето как биха изглеждали четвъртфиналите, ако Топ 8 на поставените не отпаднат по-рано:

Джокович - Мъри
Вавринка - Раонич
Ферер - Бердих
Федерер - Димитров

Цветана Пиронкова ще започне участието си на тазгодишния US Open срещу Карин Кнап, отреди провелият се преди минути жребий на Откритото първенство на САЩ.

Италианката се намира под №70 в WTA ранглистата, а статистиката в преките двубои определено е в полза на първата ни ракета - един изигран мач, спечелен с категоричното 6-0 6-1 в двубой от турнира в Щутгарт през далечната 2006 г.

Успее ли Цвети отново да запише победа, то във втори кръг ще срещне победителката от сръбското дерби между Бояна Йовановски и поставената под №9 Йелена Янкович. Стивънс, Бек, Разано, Ларшон - това са вариантите, ако Пиронкова достигне до трети кръг. В четвърти кръг евентуално я очаква Кербер, а нататък - Радванска.

Водачка в основната схема е петкратната шампионка Серина Уилямс, която ще започне защитата на титлата си срещу своята сънародничка Тейлър Таунсенд, във втори кръг би срещнала Скиавоне или Кинг, а в нейната четвъртина на схемата попаднаха още тенисистки като Ана Иванович, Саманта Стосър, Флавия Пенета и Карла Суарес Наваро.

Третата поставена Петра Квитова оглавява втората четвъртина на основната схема и на старта ще се изправи срещу Кристина Младенович, а на осминафиналите може да станем свидетели на интересен сблъсък между нея и Виктория Азаренка. На четвъртфиналите чехкинята може да срещне Южени Бушар в повторение на тазгодишния финал на Уимбълдън, а в тази част на схемата място намериха още Цибулкова, Кузнецова и Макарова.

Агнешка Радванска бе поставена в третата четвъртина от схемата, където е и първата ни ракета Цветана Пиронкова, а освен тях в тази част попаднаха още Йелена Янкович, Анджелик Кербер, Слоун Стивънс, Даниела Хантухова и Роберта Винчи.

В един от най-интересните двубои от първи кръг една срещу друга ще се изправят Мария Шарапова и Мария Кириленко, а по пътя си към четвъртфиналите световната №6 може да се изправи срещу Лисицки, Петкович или намиращата се в страхотна форма Каролине Возняцки. Начело на тази последна четвърт е Симона Халеп, която би срещнала Шарапова на четвъртфиналите, но преди това ще трябва да премине през тенисистки като Винъс Уилямс, Гарбине Мугуруса и Сара Ерани.