Бенфика свали Порто от трона

Бенфика спечели титлата след 2:0 над Олянензе

Бенфика стана шампион на Португалия за 33-ти път в историята си след домакинска победа над Олянензе с 2:0.

По този начин "орлите" прекъснаха доминацията на Порто, който неизменно печелеше титлата през последните три шампионата.

Бенфика триумфира със златото предсрочно - два кръга преди края, благодарение на двете попадения на Лима след почивката.

"Това бяха най-важните попадения в кариереата ми. Много съм благодарен на всички за най-великия момент в кариерата ми до момента", заяви Лима, който след нулево първо полувреме се разписа в рамките на 3 минути между 57-та и 60-та.

Бенфика е с 11 поредни победи - точно както Ливърпул в Англия, но за разликата от мърсисайдци вече е шампион на страната си.

Сега отборът може да обърне вниманието си изцяло върху полуфиналните двубои с Ювентус в турнира Лига Европа.

Отделно, тимът е на финал за Купата на Португалия и на полуфинал в турнира за Купата на Лигата на страната. Това означава, че е в битката за още 3 трофея...

Бенфика и Порто не дават ръка на третия португалския гранд Спортинг вече 12 години.

През 2002-а "лъвовете" спечелиха за последен път първенството.

Утешението за Спортинг е, че е сигурен за второто място, което дава право на директно участие в групите на Шампионската лига.