Вила взе инфарктно дербито с Уест Бромич

Габриел Агбонлахор вкара първия гол за Астън Вила.

С гол от дузпа в добавеното време Астън Вила победи Уест Бромич с 2:1 в мач от 28-ия кръг на английската Висша лига.

Габриел Агбонлахор изведе Вила в резултата в 22-та минута, а Саидо Бераино изравни за гостите в 66-та. Срещата отиваше към равенство, но в самия край на мача бирмингамци получиха право да изпълнят дузпа.

Кристиан Бентеке бе точен от бялата точка и донесе трите точки за Астън Вила, които измъкнаха отбора от зоната на изпадащите. Саутхемптън се върна на победния път след минимален успех у дома с 1:0 срещу Кристъл Палас.

Саидо Мане отбеляза победния гол за "светците" в 83-та минута. Така тимът на Роналд Куман запази шансове за третото място, което сега заема Арсенал.

Саутхемптън е пети на 2 точки след Арсенал и на точка след четвъртия Манчестър Юнайтед.

В другия мач от вторник вечерта Хъл Сити и Съндърланд не излъчиха победител след равенство 1:1.