Златен Рашфорд класира Юнайтед в продълженията

Рашфорд се радва след гола си във второто продължение, който класира Юнайтед Снимка: Getty Images
Рашфорд се радва след гола си във второто продължение, който класира Юнайтед

Манчестър Юнайтед е на полуфинал в Лига Европа благодарение на измъчената победа с 2:1 над Андерлехт след продължения.

Гол на Рашфорд в 107-ата минута зарадва "Олд Трафорд" и донесе класирането на домакините, преди това редовното време завърши 1:1, както и първата среща в Белгия преди седмица.

"Червените дяволи" можеха да си решат мача по-рано, но направиха двуцифрен брой пропуски и утежниха максимално ситуацията си. Те започнаха силно срещата и доминираха тотално през първите минути, като не само вкараха гол, а и на три пъти намеси на вратаря Рубен предотвратиха още попадения за Юнайтед.

Логичното се случи в 10-ата минута. При контраатака Погба пусна отлична топка към Рашфорд, неговият първи пас беше пресечен, но кълбото се върна в него и той намери непокрития Мхитарян, който имаше време да се нагласи и да стреля точно за 1:0.

Голът обаче твърде много успокои "червените дяволи" и те свалиха темпото след началния натиск, а до края Андерлехт показа по-добра игра, отколкото в първия мач. Белгийците създадоха няколко положения и в 32-ата минута изравниха. При лошо изчистване на центриране отляво последва шут към вратата на Ромеро, топката отскочи от горната греда и се върна към Теодорчик. Нападателят се заплете, но без да иска чукна към съотборника си Софиан Хани, който се възползва и с шут от няколко метра направи 1:1.

До края на полувремето Рубен извади още две положения на Юнайтед, а през втората част пропуските на домакините зачестиха още повече.

В 49-ата минута Лингард пропусна да засече на метър от вратата центриране на Люк Шоу, после Рашфорд и Ибрахимович на два пъти имаха страхотни шансове, но не успяваха да донесат ново предимство на тима си.

В самия край на редовното време Ибрахимович се контузи и Жозе Моуриньо трябваше да извършва втора принудителна смяна в мача след травмата на Маркос Рохо през първото полувреме.

Продълженията също протекоха под диктовката на Юнайтед. В първото продължение гол на Погба не беше зачетен заради нарушение в атака на Фелайни. В самото начало на второто продължение при сходна ситуация Фелайни свали топката на Рашфорд, младокът рязко си освободи пространство и с левия крак порази вратата на Рубен за 2:1.

След това Погба се отчете с още един пропуск, а на гостите им бяха останали сили да създадат напрежение пред вратата на Ромеро във финалните минути. Тимът на Жозе Моуриньо обаче издържа и попада сред последните 4 в турнира.

До продължения се стигна в още два от четвъртфиналите от Лига Европа.

Шалке надви Аякс с 3:2, но отпадна. Домакините победиха холандците след 2:0 в редовното време и стигнаха до трети гол в първото продължение. В 111-ата минута обаче Аякс вкара решаващо попадение на чужд терен за 1:3, а в 120-ата се разписа още един път за 2:3 и се класира на полуфинал.

Бешикташ победи Лион с 2:1 в рамките на 90-те минути, което също означаваше продължения. Там голове в добавеното време нямаше и се стигна до дузпи. При наказателните удари французите бяха по-точни и преодоляха съперника с краен резултат 7:6.

Генк и Селта Виго не играха продължения, тъй като завършиха 1:1, което беше достатъчно за класирането на испанците. Те бяха спечелили първата среща с 3:2.