Юнайтед громи с 5:0 при последното дерби със Сити в четвъртък

Андрей Канчелскис бележи хеттрик за "червените дяволи" при разгрома с 5:0 Снимка: Getty Images
Андрей Канчелскис бележи хеттрик за "червените дяволи" при разгрома с 5:0

В четвъртък вечер ще станем свидетели на градско дерби №3 между Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед за сезон 2016/17. Досега двата тима си размениха по една победа - „гражданите“ смълчаха „Олд Трафорд“ след 2:1 през септември в мач от Висшата лига, а Юнайтед си го върна след 1:0, отново у дома, но за Купата на лигата, която впоследствие и спечели.

Тъй като двубоят е от отложен кръг и затова ще се играе в нестандартен ден – четвъртък. Интересното е, че последният път, в който двата отбора се срещат на този ден от седмицата е преди повече от 22 години.

На 10 ноември 1994 г. Юнайтед громи Сити с 5:0 на своя „Олд Трафорд“.

Въпреки разгромната победа обаче момчетата на сър Алекс Фъргюсън губят битката за титлата, оставайки на точка зад Блекбърн в крайното класиране, и не успяват да станат шампиони за трети пореден сезон.

Ерик Кантона открива резултата за Юнайтед след прекрасен пас на Андрей Канчелскис. Обратната комбинация носи аванс от 2:0 за „червените дяволи“ точно преди почивката.

Две минути след началото на втората част Канчелскис вкарва втория си гол в мача, а в 70-ата минута Марк Хюз прави резултата 4:0, възползвайки се от центриране на Рой Кийн.

Минута преди края на редовното време Андрей Канчелскис оформя хеттрика си и крайното 5:0, а освен с гола си, Кантона може да се похвали с асистенции и за трите попадения на Летящия украинец.

Може ли да очакваме още едно подобно голово шоу в предстоящото градско дерби, ще разберем в четвъртък от 22:00 часа на „Етихад“.