Меси и Неймар с по два гола, Барселона бие 6:0

Меси и Неймар вкараха по два гола за разгрома над Елче

Лионел Меси и Неймар вкараха по два гола, а Барселона разгроми с 6:0 Елче като гост в Испания. Мачът събра малко над 28 000 зрители, по-голямата част, от които не останаха доволни от головия спектакъл.

Това, че домакините играха през по-голямата част на второто полувреме с десет човека също не помогна - Файсал Фажир беше изгонен в 58 минута, а дотогава каталунците бяха вкарали само два гола - в 35 минута точен беше Жерар Пике, а в 55-ата Меси вкара от дузпа.

След това обаче дойде времето на Неймар - два гола за 3 минути - в 69 и 72 минута, а в самия край на мача паднаха още две попадения: отново Меси в 88 минута и в 93-ата Педро Родригес.

Луис Енрике остави Луис Суарес извън титулярния състав на Барселона - неочакван „подарък" за уругваеца за 28-я му рожден ден, но в негово отсъствие съотборниците му нямаха никакви проблеми с домакините.