Локо получи Левски за награда

Емил Велев и Локо вече отстраниха ЦСКА за купата, сега обаче ги чака Левски... Снимка: LAP.bg
Емил Велев и Локо вече отстраниха ЦСКА за купата, сега обаче ги чака Левски...

Левски срещу Локомотив (Сф) и Славия срещу Берое. Това са полуфиналите за Купата на България, определи жребият. Така  "за награда", че отстрани ЦСКА в четвъртфиналите, отборът на Емил Велев - Кокала получи другия гранд за съперник в полуфинала. Велев има и сметки за уреждане с родния си клуб, който го уволни след спечелването на титлата през 2009-а - последна до момента за "сините".

Другата двойка е Славия - Берое, а фаворит трудно може да се посочи. "Белите" играят много трудно в Стара Загора в последните сезони, като загубиха там и преди седмица. Но пък наесен Славия смачка същия противник с 6:1 в София в първенството.

Полуфиналите са на 17 и 24 април, а финалът - на 15 май.

В сряда ЦСКА отпадна от турнира, победен и надигран у дома с 1:0 на "Българска армия" (0:0 в първия мач) от Локо. Армейците играха много слабо, почти не създадоха голово положение, а когато имаха такива, те падаха все в краката на Нджонго Присо, който доказано не обича да вкарва голове.

Локо игра смело и не личеше, че има проблеми с оцеляването си в "А" група. Треньорът Емил Велев доказа, че "е майстор" на ЦСКА - в четвърти мач през сезона не губи от "червените". Три пъти Кокала направи ремита (два с Локо-Сф и един с Локо-пд). Сега се зарадва и на победа. За новия треньор на армейците Милен Радуканов загубата бе първа след назначаването преди три седмици.

Дори при безидейната си игра, ЦСКА бе на път да стигне до продължения, но дойде най-спорният момент в мача. 10 минути преди края Бранимир Костадинов се откъсна и бе съборен от вратаря на ЦСКА Томаш Черни пред наказателното поле. Реферът Калин Людмилов първо даде фаул в дъгата на наказателното поле. После се консултира с помощника си и реши - дузпа.
Даниел Пеев вкара и прати Локо на полуфинал. За него това си е продължение на лична война с ЦСКА, в която има доста победи... Пеев има победен гол за Славия срещу този съперник, а наесен донесе пак от дузпа 1:1 в първенството на Локо.

Другият гранд - Левски, стигна следващия етап след 1:2 в екшън-мач в Ловеч срещу Литекс. "Сините" спечелиха с 1:0 първия мач, белязан със скандално отменено попадение на Литекс от рефера Ахлед Ахмед. В този двубой поне съдийски грешки нямаше, но емоциите и интригата си бяха като за дерби.

Дъстли Мюлдер изведе Левски напред в Ловеч при първата сериозна атака на гостите в 40-ата минута. В третата минута на второто полувреме националът Георги Миланов изравни и даде надежди на Литекс. Но тимът на Христо Стоичков стигна само до втори гол в 75-ата минута дело на Исмаил Иса.

Веднага след попадението реферът Станислав Тодоров се контузи и бе сменен до края от четвъртия съдия Александър Костадинов. Иса изпусна златен шанс в 84-ата минута, но Левски оцеля.