Нов провал за Юнайтед в луд мач

Рууни вкара два гола, но това не помогна за трите точки.

Манчестър Юнайтед изпусна преднина от 2:0 при гостуването си на Нюкасъл в междинния кръг от Висшата лига на Англия и не съумя да запише две поредни победи в първенството за първи път от ноември миналата година.

Мачът бе един от най-зрелищните през сезона и завърши 3:3. Уейн Рууни откри от дузпа в 9-та минута, а Джеси Лингард удвои в 38-та.

Жоржиньо Вайналдум в 42-та и Александър Митрович от дузпа в 67-та минута обаче изравниха до 2:2. Манчестър Юнайтед отново поведе в 79-та минута с гол на Рууни, но в 90-та Пол Дъмет оформи крайното 3:3.

Гостите имаха повече положения, но така и не успяха да си тръгнат с успеха. "Дяволите" вече са шести в класирането с актив от 34 точки.

Астън Вила пък записа първа победа от 22 септември, след като надделя над Кристъл Палас с 1:0 у дома. Отборът обаче има само с 11 точки и е на 8 от първия тим над чертата - Суонси.

Уест Хем се приближи на точка зад Тотнъм и топ 4 след 3:1 като гост на Борнемут.