Бербатов резерва, Монако и ПСЖ направиха 0:0

Димитър Бербатов в битка с Максуел от ПСЖ в мача.

Димитър Бербатов бе оставен на скамейката и влезе в 66-ата минута при домакинското 0:0 на Монако с шампиона Пари Сен Жермен. Българинът получи почивка, а и треньорът Леонардо Жардим избра схема с един нападател и прие играта почти изцяло в защита и търсеше удар на контраатака.

Тази тактика сработи преди 5 дни срещу Арсенал.

Монако е четвърти с 44 точки и мач по-малко, а лидерът Лион има 54. И трите тима на върха - Лион,

ПСЖ и Марсилия, загубиха точки в този кръг, като само парижани записаха какъвто и да е актив.

С 19 допуснати гола в 26 мача Монако има една от най-добрите защити в Европа. В петте големи европейски първенства само Байерн (10), Ювентус (13), Барселона (15) и Рома (18) са инкасирали по-малко попадения.