Приключението продължава, затегнете коланите!

Лудогорец на историческа снимка. Какво по-добро място да се покажеш на Европа и Шампионската лига от "Анфийлд"?
Вратарят Милан Борян си е на мястото в лудия отбор - герой до последните секунди, той сбърка и направи дузпата, донесла поражението. Но видимо има характер, а изглежда и качества, да е част от този тим.
Борян беснее, след като Джерард вкара от дузпа, за която вратарят бе виновен.
Химнът на Шампионската лига за Лудогорец и Ливърпул.
Козмин Моци не направи най-добрия си мач, позволи на Балотели да се измъкне от него и Александров за първия гол.
И Марио не сбърка.
Силно се представи Анисе, както и цялата неуморима халфова линия на Лудогорец.
Именно Анисе спаси сигурен гол при изстрел отблизо на Адам Лалана.
В края обаче Джерард получи право да реши мача от 11 метра и не сбърка.

Приключението едва сега започва, но затегнете здраво коланите. Ще бъде емоционално, това е сигурно!

Лудогорец е явлението в българския футбол, което с гръм и трясък разделя и обединява фенове, мнения и лагери. Дали го харесвате (а какво има да не харесваш на отбора) или не ви радва нещо в зелените им фланелки, начина на създаване или поведението на началниците, си е ваша работа. Но със сигурност не ви оставят безразлични и никой не скучае.

Драмите около европейските участия на отбора стават запазена марка. Нещото, което различава този отбор от другите родни представители. И напомня последното сериозно присъствие на български отбор на сцената на евротурнирите - Левски от есента на 2005-а до края на календарната 2006-а.

Тогава Левски вкара в последната минута на Динамо (Букурещ) в груповата фаза и даде старт на похода си, продължил в два поредни сезона.

А как  сега чакаме последните минути на мачовете на Лудогорец, знаейки, че неизменно нещо ще се случи. И то се случва със стряскаща последователност.

2012 г.: Реванш от II кръг на Шампионската лига в Загреб, Лудогорец удържа 2:2 и е в следващия етап след 1:1 у дома. На няколко пъти изпуска на контраатака да направи 3:2 и да реши мача. Седмата минута на добавеното време е фатална - Домагой Вида скача и бележи с глава - 3:2 за Динамо. Черен дебют и отпадане - горчив урок за новия отбор.

2013 г.: Лудогорец води до 88-ата минута като гост на Слован с 1:0 и е спокоен. Две грешки на вратаря Владо Стоянов обръщат всичко и правят реванша сложен, а треньорът Ивайло Петев е уволнен.

2014 г.: Лацио води уверено с 3:1 в София и е на път да смълчи 38 000 на "Васил Левски". 10 минути преди края Христо Златински връща попадение, а в 89-ата минута Жуниор Кишада бележи гол, който се вкарва веднъж на десетилетие - топката тупка между централните защитници (на италиански отбор!), бразилецът я повдига някак над вратаря и тя пада точно в ъгъла. В добавеното време от 3 метра изпуска не друг, а Мирослав Клозе, който принципно... не изпуска.

2014 г.: Вандерсон я ритна от воле, вероятно и той няма да обясни как точно. Такъв удар от въздуха от отбита топка се прави на 50 изпълнения. Но точно това намери ъгъла на вратата на Стяуа в 90-ата минута и прати реванша от плейофа в продължения. Там, пак в последната минута, бе изгонен Владо Стоянов. На вратата застана Моци... и останалото е история.

2014 г.: "Анфийлд", Ливърпул, Милан Борян, Хавиер Манкильо, Стивън Джерард и трибуната "Коп". В добавеното време. И то, след като Дани Абало е вкарал в последната минута исторически гол за (щеше да е) историческа точка.

Не заспивайте на мачовете на Лудогорец. Гледайте ги до края.

Заслужава си винаги, защото скоро ще се събере материал за един сценарий на трилър.