MCN: Ударното трио на Европа има нова абревиатура

ПСЖ започна с пет от пет в Лига 1, а Мбапе(1), Кавани (7) и Неймар (4) стартираха с общо 12 попадения в първите пет кръга Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен започна ударно сезона, в който основна цел ще е не само да си върне титлата в Лига 1, но и най-накрая да преодолее прокобата на 1/4-финалите в Шампионската лига.

Тимът на Унай Емери разби Метц с 5:1, благодарение на два гола от Единсон Кавани и по един на Неймар, Килиан Мбапе и Лукас Моура.

Червеният картон на Беноа Асу-Екото в началото на второто полувреме помогна на ПСЖ, който се затрудняваше при числено равенство на терена и първото полувреме завърши при изненадващото 1:1.

През втората част обаче ПСЖ се развихри. Мбапе, по подобие на Неймар, се разписа в дебюта си, а всичките му съотборници, с изключение на вратаря Алфонс Ареола, дотичаха да поздравят новия си съотборник.

След като Неймар напусна Барселона ударното трио MSN се разпадна, но с пристигането му в Париж и след трансфера на Килиан Мбапе се роди нова абревиатура, машина за голове, и то много подобна на предишната – MCN.

Няма как да не се правят подобни сравнения. ПСЖ хвърли страшно много средства в опит да направи тима конкурентно способен на европейските грандове в мечтата си за преследване на „купата с ушите”.

Меси, Суарес и Неймар нанизаха впечатляващите 79 гола в Примера миналия сезон, които обаче не бяха достатъчни за титлата. Сега ПСЖ започна с пет от пет в Лига 1, а Мбапе(1), Кавани (7) и Неймар (4) стартираха с общо 12 попадения в първите пет кръга.

Дори 90-те гола на MSN от сезон 2015/16 ще бъде постижима цел, като трябва да се има предвид, че това бе едва първи мач за Мбапе с фланелката на ПСЖ.

Някои биха казали, че френското е първенство е далеч от качеството на това в Испания, но, честно казано, няма голяма разлика между това да вкараш пет на Метц или на Лас Палмас.

До края на кампанията в Лига 1 остават 33 кръга. Ако MCN продължава със същото темпо, ще издуха постижението на MSN от миналия сезон. Не нападателната мощ обаче е проблемът на ПСЖ.

Дори срещу Метц, който също е с пет от пет от началото на сезона, но в червено, тимът на Унай Емери изпитваше проблеми в защита. MCN ще продължи да вкарва, но ако ПСЖ не запуши пробойните в отбрана, отново ще трябва да се задоволи с успех само на домашния фронт.