Легенда на Байерн: Барселона е нищо без Меси!

Барселона зависи твърде много от Меси, смята Пфаф Снимка: Getty Images
Барселона зависи твърде много от Меси, смята Пфаф

Бившият вратар на Байерн Жан-Мари Пфаф е на мнение, че Барселона зависи твърде много от представянето на Лионел Меси, което може да даде шанс на баварците.

Байерн среща Барселона на полуфиналите в Шампионската лига, като сегашният треньор на клуба от Мюнхен Хосеп Гуардиола се изправя срещу бившия си отбор, с който постигна най-големите си успехи в кариерата.

Байерн преодоля на четвъртфиналите Порто с 1:3 и 6:1 у дома, а Барселона отстрани ПСЖ с общо резултат 5:1 с победи като гост и домакин.

„Барселона е страхотен отбор, но мисля, че като колектив Байерн е по-силен - обясни Пфаф, който беше на вратата на Байерн между 1982 и 1988. - Ако Меси няма силен ден, половината отбор на Барселона не играе добре. Лео е страхотен, но ако нещо не му се получава или не успее да вкара, цялата игра на отбора цикли.

„Мисля, че целият отбор на Байерн, от вратаря до последния нападател, могат да работят отлично заедно, те мислят като отбор - допълни Пфаф. - Мачовете с Барселона ще са много трудни, но в рамките на 180 минути Байерн може да се противопостави на каталунците.

„За да играеш срещу Неймар, Меси и Санчес, трябва да разполагаш с много добри и концентрирани защитници. Смятам, че Байерн ще се класира напред."