Юнайтед изстрада Купата на ФА с продължения

Джеси Лингард вкара победно в 110-ата минута на финала, който Юнайтед обърна драматично.

След три години Манчестър Юнайтед отново спечели трофей - Купата на ФА е в ръцете на гранда.

Драма и обрат, съвсем в стила на "червените дяволи", донесоха 2:1 над Кристъл Палас на финала.

В 79-ата минута Дженсън Пънчън, резервата на Палас, заби красиво за 1:0 и аутсайдерът предвкусваше сензация.

Преди това Юнайтед удари греда два пъти, като Фелаини и Марсиал бяха на сантиметри от гол.

Съдията Марк Клатенбърг вбеси Палас, като на два пъти не пусна авантаж в леки ситуации, при които играч на лондонския тим оставаше сам срещу вратаря.

Голът на Пънчън сякаш прати Юнайтед зад борда, независимо, че тимът на Луис ван Гаал бе по-добрият и атакуваше почти непрестанно.

Но Хуан Мата вкара през краката на бранител и изравни в 81-вата минута.

В продълженията Крис Смолинг бе изгонен, след като хвана като в ръгби атакуващ играч на Палас, а вече имаше жълт картон.

Но резервата Лингард заби страхотен гол в 110-ата минута и 10-имата от Юнайтед спечелиха.

Палас няма да играе в Европа, което така или иначе не му се е случвало в историята.

Юнайтед спаси сезона, но едва ли ще предотврати смяната на Ван Гаал, който се очаква да си тръгне още в неделя.