Най-дългите мачове в тениса (галерия)

Вижте таблото зад исполина на земята и се опитайте да отгатнете колко продължи мачът межу Иснър и Маю преди 4 години... Ще откриете отговора в галерията.
10. Новак Джокович - Рафаел Надал 2012 (5 часа 53 мин.)
Двама от най-големите бойци на съвременния тенис изиграха епичен мач през 2012 г. на Аустрелиън оупън, който продължи близо 6 часа. Надал поведе с 2:1 сета, но Джокера изравни след тайбрек в четвъртата част, а след това затвори мача със 7:5.
9. Радек Щепанек - Иво Карлович 2009 (5 часа 59 мин.)
Щепанек и Карлович се вкопчиха в здрава битка на "Дейвис къп" през 2009 г. Първите четири сета се решиха с тайбрек, а в петия Щепанек надделя на опонента си с 16:14.
8. Хорст Скоф - Матс Виландер 1989 (6 часа 4 мин.)
Скоф и Виландер играят четвъртфинал за "Дейвис". Първите два сета се решават с тайбрек, като тенисистите си разменят по един. В третата част Виландер печели с 6:1, но след това Скоф довежда но ново равенство след 6:4. В петата част Скоф бие с 9:7.
7. Лукас Арнолд Кер, Давид Налбандян - Евгени Кафелников, Марат Сафин 2002 (6 часа 20 мин.)
Първи мач на двойки в този списък и отново за "Дейвис". След равенство в сетовете 2:2, аржентинците печелят петата част с 19:17 гейма.
6. Борис Бекер - Джон Макенроу 1987 (6 часа 21 мин.)
Отново мач за "Дейвис къп", който ще се помни вечно. Всяка среща между двамата бе очаквана с огромен интерес и имаше защо. Макенроу спечели първия сет с 6:4, но след това Бекер изравни след 15:13. Двамата си размениха по още една част преди германецът да затвори мача стилно с 6:2 в петата част.
5. Джон Макенроу - Матс Виландер 1982 (6 часа 22 мин.)
"Дейвис къп" през 1982 г. В третия сет Виландер бие със 17:15. Стига се до равенство 2:2 сета, а в петия победата е за Джон с 8:6.
4. Вики Нелсън - Джийн Харпър 1984 (6 часа 31 мин.)
Единствените дами в тази класация. В третия сет между американките Нелсън печели с 11:9. Двете поставят феноменален рекорд като стават участнички в разиграване продължило 29 минути.
3. Фабрис Санторо - Арно Клеман 2004 (6 часа 33 мин.)
Един от малкото мачове в тази класация, който не е за "Дейвис". Санторо взе първите два сета в двубоя между двамата французи на "Ролан Гарос". Клеман спечели третия след тайбрек, а след това изравни след убедително 6:3. В петата част бяха изиграни 30 сета за 16:14 в полза на Санторо.
2. Томаш Бердих, Лукас Росол - Станислас Вавринка, Марко Чуидинели 2013 (7 часа 2 мин.)
Мач за "Дейвис", преминал границата от 7 часа. В петата част чехите печелят с 24:22.
1. Джон Иснър - Никола Маю 2010 (11 часа 5 мин.)
На "Уимбълдън" 2010 Иснър, който е поставен под номер 23, среща квалификанта Никола Маю в първи кръг. Иснър печели мача с 6:4, 3:6, 6:7, 7:6, 70:68. В този мач Иснър подобрява рекорда на Иво Карлович за най-много асове в един мач. Предишният рекорд е от 78 аса. Никола Маю също преминава тази граница. Иснър отбелязва 113 аса, а Маю - 103. В 21:13 местно време на 23 юни, мачът бива отложен за втори пореден ден при резултат в петия сет 59:59. Срещата продължава на 24 юни от 15:30 местно време. Като цяло мачът продължава 11 часа и 5 минути. Иснър подобрява и рекорда за най-много спечелени геймове на "Уимбълдън" с 92.

Тенисът е от спортовете, в които не се засича време. Въпреки че има определени стандарти, трудно може да се прогнозира колко ще продължи един мач.

Понякога един сет може да продължи 30-40 минути, а в други случаи... до безкрай.

Това е още една от чаровните страни на тениса. Популярният спорт е сред любимите на милиони по планетата, но малко от тях знаят, че точно преди 30 години две американки разиграваха близо половин час една единствена точка.

А малко по-нагоре споменахме, че за това време може да се изиграе цял сет. Вижте кои са най-дългите мачове в историята на тениса...