Челси опука и Арсенал, гледа смело към титлата

Маркос Алонсо и във въздуха след като откри резултата през първото полувреме Снимка: Getty Images
Маркос Алонсо и във въздуха след като откри резултата през първото полувреме

Челси гледа все по-уверено към титлата във Висшата лига след убедително 3:1 над Арсенал на "Стамфорд бридж".

Домакините се възползваха от положенията си и през двете полувремена, а на вратата Куртоа направи решителни намеси, за да донесе ценния успех над един от преките съперници за шампионския трофей.

14 кръга преди края Челси остава убедителен лидер в класирането, докато Арсенал ще трябва да брани мястото си в топ 4.

Челси поведе в 13-ата минута със спорен гол на Маркос Алонсо. След отскочила в гредата топка испанецът направи добавка с глава, но при въздушното единоборство удари в главата сънародника си Ектор Бейерин, който след това беше сменен принудително. Реферът Мартин Аткинсън прецени, че не е имало нарушение в атака и призна попадението.

До края на първата част Тибо Куртоа спаси удар на Габриел с глава и улови изстрел по земя на Йозил, за да запази преднината на "сините".

В 53-ата минута Еден Азар вкара знаменит втори гол за Челси, като тръгна още от центъра, избяга на Коклен, финтира Косчелни и вкара покрай Чех за 2:0.

Мениджърът Антонио Конте се метна сред публиката, за да отпразнува гола, а на трибуните собственикът Роман Абрамович също ликуваше.

Арсенал изглеждаше безпомощен в опитите си да се върне в мача, а в 85-ата минута бившият им футболист Сеск Фабрегас ги наказа само минута, след като се беше появил в игра. Петър Чех (от своя страна бивш вратар на Челси) направи една от малкото комични грешки в кариерата си и при опит за изчистване на топката я подаде точно в краката на Фабрегас. Испанецът с лекота го прехвърли за 3:0 и не показа никаква радост при гола, въпреки прегръдките на съотборниците си.

В 91-ата минута резервата за Арсенал Жиру вкара с глава почетен гол за гостите, но и при него нямаше никаква радост, защото време за обрат вече нямаше.

След успеха "сините" събраха 12 точки повече от преследвачите си Тотнъм и Арсенал, като "шпорите" могат да ги съкратят на 9, ако бият Мидълзбро днес.

Арсенал е трети, но само с точка повече от Манчестър Сити и Ливърпул, които са с мач по-малко.