Сити се доближи на 3 точки от върха

Футболистите на Манчестър Сити си поднесоха чудесен подарък за Коледа.

Манчестър Сити вече е само на 3 точки от върха във Висшата лига. "Гражданите" разгромиха с 4:1 Съндърланд на своя "Етихад".

Резултатът бе класически още в средата на първото полувреме след попадения на Рахим Стърлинг (12), Яя Туре (17) и Вилфред Бони (22). След почивката Кевин де Бройне покачи на 4:0, а Фабио Борини (59) вкара утешителния гол за гостите.

Капитанът на Сити Венсан Компани се завърна след контузия. Той влезе през втората част, но престоя на терена само 9 минути и бе принудително заменен от Мартин Демикелис.

Лидер остава Лестър, който обаче загуби с 0:1 при визитата си на Ливърпул. Тимът има 38 точки, докато Ман Сити събра 35. Между тях с 36 е вторият в класирането Арсенал, който по-късно тази вечер излиза срещу Саутхемптън на "Сейнт Мери".

В същото време Кристъл Палас се утвърди на петата позиция, след като удържа 0:0 при гостуването си на новака Борнемут. Така "орлите" имат вече 30 точки, с една повече от Манчестър Юнайтед.

Астън Вила остана без успех под ръководството на новия си мениджър Реми Гард - 1:1 срещу Уест Хем на своя "Вила Парк". Гостите от Лондон поведоха с попадение на Аарън Кресуел малко преди края на първото полувреме, а Джордан Аю изравни от дузпа.

Астън Вила не познава сладкия вкус на победата вече в 17 мача и е твърдо закотвен на последното място