Барса излъга Юнайтед, дузпа в края помогна на Юве срещу ПСЖ

Неймар отново блесна за Барса.

Неймар донесе победата на Барселона с 1:0 над Манчестър Юнайтед в International Champions Cup в САЩ. Двубоят се игра на стадион "Федекс Фийлд" в Мериленд.

Голът падна в 31-та минута, когато Лионел Меси подаде към бразилеца в наказателното поле. Защитник на Юнайтед се опита да пресече паса, но Неймар овладя топката, завъртя се и я прати в мрежата зад Давид де Хеа.

Така турнето за Манчестър Юнайтед приключи със загуба, докато на каталунците им предстои Ел Класико срещу Реал Мадрид на 30 юли в Маями. Неймар пък бе с основна заслуга за втори успех на каталунците, след като отбеляза и двете попадения за 2:1 срещу Ювентус преди няколко дни.

Късна дузпа помона на Ювентус да се наложи с 3:2 над Пари Сен Жермен на стадион "Хард Рок" в Маями. Клаудио Маркизио отбеляза два гола за торинци.

Гонсало Игуаин даде преднина на италианците в 45-та минута, възползвайки се от пас на Пауло Дибала.

В 53-та минута 20-годишният португалски нападател на ПСЖ Гонсало Гуедеш изравни след грешка в защитата на Ювентус, но този резултат се запази едва до 62-та минута, когато Маркизио отново изведе Ювентус напред с удар от границата на наказателното поле.

В 80-та минута Хавиер Пасторе отново върна равенството, но минута преди края на редовното време Маркизио от дузпа донесе победата на "старата госпожа".