Тонев игра 33 минути, бой прекрати мач в Лига Европа

Хари Кейн не е вратар, но тук е с екипа на Уго Лорис, стража на Тотнъм. Французинът бе изгонен в 86-ата минута и нападателят Кейн застана под рамката. Той пусна през ръцете си гол, с който гостите от Астерас записаха участие в мача, спечелен иначе от Тотнъм с 5:1.
Преди това нападателят Кейн заби три гола за Тотнъм.

Александър Тонев игра 33 минути като резерва за Селтик, победил с 2:1 у дома румънския Астра в група D на Лига Европа.

Българинът се появи на терена при 0:0, след което Стефан Шчепович и Стефан Йохансен вкараха за успеха.

С това българското участие за вечерта се изчерпа, след като Станислав Манолев не влезе при победата на Динамо (Москва) като гост на португалския Ещорил.

Боеве белязаха вечерта във втория по сила европейски турнир, като мачът Слован - Спарта (Прага) бе прекъснат при 0:0 в 44-ата минута в Братислава. По трибуните се биха словаци и чехи, а след подновяването на играта гостите спечелиха с 3:0.

В Лил денят мина в ексцесии, като 11 хиляди привърженици на гостуващия Евертън търсеха начин да си отмъстят за нападение на ултраси на местния тим предната вечер над бар с англичани. Полицията използва сълзотворен газ и гумени куршуми.

След мача, завършил 0:0, отново ескалира напрежение и до 3 ч сутринта полицията не напусна централните площади на града.

Голът на вечерта вкара Ерик Ламела от Тотнъм при 5:1 над гръцкия Астерас Триполис. Аржентинецът стреля с удар "рабона", който обикновено се изпълнява при шоумачове. Но топката се заби със страшна сила във вратата.

Хари Кейн от Тотнъм вкара хеттрик в мача, а в последните 4 минути застана на вратата заради изгонване на Юго Лорис. И пусна гол - при това лек, от пряк свободен удар.