ПСЖ удари Рен и се доближи на точка от лидера

ПСЖ вече е само на точка зад Лион. Снимка: Getty Images
ПСЖ вече е само на точка зад Лион.

Нападателят Есекил Лавеци завърши една от най-красивите атаки за сезона във френското първенство по футбол, а Пари Сен Жермен се наложи с 1:0 над Рен в първи мач от 23-ия кръг на Лига 1.

С това шампионите се доближиха само на точка от лидера Олимпик Лион, който гостува на Монако и Димитър Бербатов в последния двубой от кръга в неделя вечер.

В мача между Пари Сен Жермен и Рен нямаше много положения, но головото за столичаните беше достатъчно, за да сгрее позамръзналите фенове на шампионите.

Атаката тръгна от лявото крило със Златан Ибрахимович, а след няколко паса на първо докосване между него, Хавиер Пасторе и Адриан Рабио топката се озова в краката на непокрития в наказателното поле Лавеци.

Аржентинецът стреля моментално и донесе победата за парижаните, въпреки че голът в 29-та минута маркира едва втория удар към вратата на гостите от Рен за целия мач. С това Пари Сен Жермен постигна пета поредна победа във всички турнири и вече е доста по-близо до титлата.

"Днес определено не играхме според нашите възможности и бяхме доста непостоянни", призна все пак защитникът Давид Луис, който направи пореден силен мач в центъра на защитата при партньорството на Тиаго Силва.

Рен направи две добри положения за гол преди и след почивката, но Салваторе Сиригу се намеси решително и в двата случая.

Първо той отбори опасен удар на Абдулае Дукуре от границата на наказателното поле, след като Хавиер Пасторе сгреши в изнасянето на топката, а след това стражът на парижаните поправи и колективна грешка на отбраната в 75-та минута. За да подсигури успеха, той отрази шут на Кристиан Брул.