Дортмунд даде свидна жертва, но е на четвъртфинал

При Ройс вероятно става въпрос за разтежение на бедрото. Снимка: Getty Images
При Ройс вероятно става въпрос за разтежение на бедрото.

Борусия Дортмунд се класира за четвъртфиналите за Купата на Германия след победа като гост с 2:0 над третодивизионния Динамо Дрезден. И двата гола за тима на Юрген Клоп вкара италианският нападател Чиро Имобиле.

Той откри резултата в 50-а минута, а секунди преди края за втори път прати топката в мрежата след пас на Якуб Блашчиковски. Звездата на Дортмунд Марко Ройс обаче отново получи контузия, което помрачи победата на отбора.

Ройс пострада след единоборство с противников играч и напусна терена принудително. Според предварителните прогнози халфът е получил разтежение на бедрото.

Байер Леверкузен отстрани втородивизионния Кайзерслаутерн след продължения. Редовното време завърши без голове, а "аспирините" наложиха своята воля в допълнителните минути, в които вкараха два гола чрез Хакан Чалханогу и резервата Щефан Кислинг.

Хофенхайм се класира за четвъртфиналите също след победа с 2:0 над закъсалия във Втора Бундеслига тим на Аален. В спора между елитните Фрайбург и Кьолн победител излезе Фрайбург, който спечели с 2:1 и също продължава в следващата фаза.