Кавани избухна с 4 гола срещу Днепър | sportcafe.bg

Единсон Кавани отново избухна

Светлин Стратев 09.11.2012, 13:25 (обновена 11.11.2012, 12:07)

1 от 3 снимки Назад Напред

Единсон Кавани сам разпиля украинския Днепър

Още в първия си мач като титуляр в Лига Европа през този сезон, уругвайският голмайстор на Наполи Единсон Кавани избухна с четири гола. Потърпевш бе съставът на Днепър, а „небесносините" си върнаха за загубата с 1:3 в Днепропетровски и на свой ред удариха украинците с 4:2.

Матадора вече има 14 гола на сметката си от началото на сезона. Попаденията му срещу Днепър бяха кое от кое по-красиви. Петнайсетина минути преди края изглеждаше, че гостите ще поднесат изненада на стадион „Сан Паоло" - те водеха с 2:1, когато Кавани изригна.

Той изравни с фантастичен гол от пряк свободен удар, а две минути преди края оформи своя хеттрик, давайки преднина на Наполи. В добавеното време на срещата Кавани фиксира и крайното 4:2, с хладнокръвен удар с външната част на обувката.

Спектакъл се получи и на стадион „Сан Мамес" в Билбао, където Атлетик загуби по нелеп начин от френския Лион с 2:3. Баските тотално надиграха своя съперник, но проявиха огромна липса на концентрация пред противниковата врата и в крайна сметка не взеха дори една точка.

След многобройни пропуски на Билбао, Бафетимби Гоми даде преднина на Лион след удар с глава в 22-та минута. През целия мач таранът на „хлапетата" буквално смаза защитниците на Атлетик във въздушните единоборства и за пореден път оправда колоритния си прякор „бейби Дрогба". Йоан Гюркюф още веднъж попари испанците преди почивката, в продължението на първата част.

Билбао обаче излезе много мотивиран през второто полувреме и бързо изравни резултата. Първо Андер Ерера вкара в 48-та минута, а малко по-късно Арис Адурис умело заблуди холандския рефер Ван Бьокел и си изпроси дузпа, която сам реализира.

В 63-та минута Лион вкара трети гол, който прекърши баските. Левият бранител на Билбао Ауртенече безумно се опита да гардира топката, въпреки че тя излизаше в аут, Фофана я открадна и я сервира на Александър Лаказет, който с бомбен шут скъса мрежата.

Мултимилионерите от Анжи пък победиха детската градина на Ливърпул само с 1:0. Мърсисайдци пристигнаха в Русия без 9 основни футболисти, а в стартовия им състав личаха имената на бледите юноши Коуди, Морган и Фланагън.

Въпреки това Анжи поведе чак в края на първото полувреме, когато Ласина Траоре по брилянтен начин прехвърлия излезлия напред Брад Джоунс. Върлината от Кот Д'Ивоар, към когото интерес вече проявяват много европейски грандове, изпусна още две чисти положения ек на ек с вратаря.

Що се отнася до българите в Европа, спокойно можем да кажем, че вечерта за тях бе доста слаба.

Иван Иванов игра цял мач при домакинската загуба на неговия Партизан от Интер с 1:3, която сведе до минимум шансовете на „гробарите" за продължаване напред в турнира. Николай Михайлов също изигра цял мач за Твенте, при нулевото равенство срещу Леванте, отразявайки опасни удари на Гекас и Мичел.

Станислав Манолев започна като титуляр за ПСВ срещу АИК, но бе сменен от младия Мемфис Депай в 75-та минута. „Филипсите" не показаха достатъчно желание и закономерно паднаха с 0:1 в Швеция.

Един друг играч, подвизавал се по българските терени, обаче се представи по-добре. Македонецът Дарко Тасевски отбеляза гол за неговия Ирони (Кирият Шмона), при равенството 1:1 със Спарта (Прага).

Oще: анжи  атлетик (билбао)  дарко тасевски  днепър  единсон кавани  иван иванов  ливърпул  лига европа  лион  наполи  николай михайлов  станислав манолев