Балотели дебютира ударно за Милан

04.02.2013, 17:12 (обновена 05.02.2013, 09:20)
балотели в милан

"Червено-черната" фланелка пасна идеално на скандалния Марио

Триумфалният дебют на Марио Балотели в Милан беляза 23-ия кръг на Серия "А". Скандалният италиански национал отбеляза и двата гола при домакинската победа на "росонерите" с 2:1 над един от хитовете на миналия сезон - Удинезе.

Милан започна трудно кампанията, но след успеха над Удинезе, който беше четвърти в последните пет срещи в Калчото за отбора, грандът се изкачи до четвъртото място във временното класиране. И въпреки че разликата от 12 точки в полза на шампиона Ювентус изглежда непосилна, "червено-черните" са само на три от третия Лацио и място, даващо виза за Шампионската лига.

Със същия точков актив, 40, е и градският съперник Интер, но пропадането на "нерадзурите" продължи със загуба с 1:3 при гостуването на опашкаря Сиена, а бъдещото на младия Андреа Страмачони на "Меаца" изглежда все по-несигурно.

В късния съботен мач преследвачът на Юве, Наполи, взе очаквани три точки от домакинството си на Катания и Старата госпожа нямаше право на грешки срещу Киево в града на Ромео и Жулиета - Верона. С хубави голове на Алесандро Матри и Стефан Лихтщайнер торинци взеха своето и продължават да водят с 3 точки на бившия отбор на Диего Марадона.

Иначе кръгът започна с голеада на остров Сардиния, където местната гордост Каляри победи Рома с 4:2. Деветото поражение на "вълците" от началото на сезона костваше главата на чешкия им наставник Зденек Земан, а за негов наследник на "Олимпико" се сочи бившият защитник на клуба Кристиан Панучи. След като игра за Дженоа, Милан, Реал Мадрид, Интер, Челси и Монако, Панучи се присъедини към Рома през 2001 година и прекара в тима повече от 8 години. В момента е помощник на селекционера на Русия Фабио Капело, но офертата на римляните може да го върне във Вечния град.

Въпреки доброто финансиране на клуба, Рома е на 6 точки от зона Лига Европа и на цели 9 от градския си съперник Лацио, който от своя страна записа две поредни поражения в Серия "А" за първи път от края на април миналата година. Този път "орлите" допуснаха гол в 5-та минута на добавеното време на "Мараси" за 2:3 като гост на Дженоа.

В момента в битката за оцеляване въвлечени изглеждат цели 7 отбора. Палермо и Сиена са последни със 17 точки, а с три повече в зоната на изпадащите е и новакът Пескара. Дженоа взе глътка въздух срещу Лацио и събра 21. Каляри е с 24, а Сампдория и Болоня имат по 25.

Oще: интер  лацио  милан  рома  серия а  ювентус