Страхотен шок за Сити и Евертън

Серхио Агуеро игра до 57-та минута, но не успя да помогне на Сити да вземе победата

Съндърланд доближи Ливърпул с още една крачка до титлата, след като отмъкна точка от Манчестър Сити на "Етихад". Мачът премина през невероятни обрати, а "черните котки" дори можеха да спечелят, но допуснаха изравняване за крайното 2:2.

"Хиксът" обаче не топли много тима от североизтока, който е на 6 точки от спасителния бряг. Сити все още има мач по-малко от Ливърпул и Челси, но е на 6 пункта зад мърсисайдци и на 4 зад лондончани.

Конър Уикъм осъществи пълен обрат резултата с голове в 73-та и 83-та минута, след като още в самото начало на двубоя Фернандиньо бе извел домакините напред. Самир Насри обаче възстанови равенството 2:2 с гол минута преди края на редовните 90.

Огромна драма имаше и на "Гудисън", където се очакваше Евертън да вземе домакинството си на Кристъл Палас и да измести Арсенал от топ 4. Вместо това "орлите" на Тони Пюлис си тръгнаха с успех с 3:2 и оставането им в елита може да се смята за сигурно.

След 7 поредни победи "карамелите" се разтопиха точно когато никой не вярваше, че това ще се случи. Джейсън Пънчиън изведе лондончани в 23-та минута, а ведната след почивката Скот Дан опъна мрежата за 0:2.

Резервата Стивън Нейсмит намали, но Камерън Джероум отново даде аванс от два гола на гостите с гол в 73-та минута. Кевин Миралас възвърна минимални надежди за Евертън с попадение в 86-та минута, но домакините нямаха сили да стигнат до повече до края на мача.

Поражението остави Евертън на петото място с 66 точки, една по-малко от Арсенал, четири кръга преди края на сезона.