Барса и Меси страдаха в Париж - 2:2

Златан си върна поне малко на Барса, след като взаимните заяждания между него и каталунците не спират от напускането му. Снимка: Goal.com

Барселона отново си направи живота труден за реванш в Шампионската лига. Каталунците изпуснаха спечелен мач като гости на ПСЖ в първи четвъртфинал и с 2:2 шансовете за мултимилионния отбор на катарските шейхове остават.

Барса на два пъти повеждаше и контролираше играта, дори без Лео Меси, напуснал след първото полувреме с контузия. Травмата му е мускулна, в дясното бедро. Точната диагноза ще се знае в сряда, но първите прогнози са, че носителят на "Златната топка" ще е готов чак за полуфиналите - вероятно около 2-3 седмици почивка.

Меси вкара, преди да излезе, и изведе Барса напред в резултата в 38-ата минута. След почивката гостите можеха да увеличат аванса си, но вместо това 10 минути преди края Златан Ибрахимович изравни. Повторенията показаха - от категорична засада. Положението дори не бе спорно...
В 89-ата минута Барса пак поведе, този път от дузпа, изпълнена точно от Шави. За да настъпи пълната драма 20 секунди преди края на добавеното време от 4 минути. Блес Матуиди стреля по-скоро с надежда, но топката се отклони от защитник и излъга вратаря Виктор Валдес - 2:2.

В другия голям мач за вечерта Байерн схруска Ювентус с 2:0, като и за двата гола пряка вина носи вратарят на гостите Джанлуиджи Буфон. Първото попадение на Давид Алаба бе в 29-ата секунда, а при него Джиджи не се ориентира добре, въпреки лекия рикошет. За втория гол отговорност трябва да поеме и страничния съдия от Англия, не видял засада на Марио Манджукич. Но в сравнение с грешката в Париж при гола на Златан, тук ситуацията бе доста по-тънка. Хърватинът отигра топката към Томас Мюлер, пак след недобра намеса на Буфон, избил в краката му.

Байерн почти не остави шансове на гостите за гол, а и изпусна поне още 4 чисти положения.