Луис Суарес все още не играе на нивото, което отговаря на таланта и възможностите му
Треньорът на Барселона Луис Енрике се надява, че Суарес отново ще започне да вкарва
Тимът на Симеоне успя почти напълно да опази Суарес Снимка: Getty Images
Тимът на Симеоне успя почти напълно да опази Суарес
Суарес беше наказан до октомври заради това, че ухапа Джорджо Киелини на световното първенство в Бразилия през лятото

Луис Суарес все още не играе на високото за него ниво. При победата на Барселона над Атлетико (Мадрид) той пропусна най-доброто положение в мача и отново не успя да вкара. Шест месеца след покупката му от Ливърпул, той все още не е оправдал онези 81 милиона евро, които Барселона плати за него.

Суарес не игра в началото на сезона заради наказанието, наложено му от ФИФА заради това, че ухапа Джорджо Киелини на световното първенство в Бразилия през лятото и се появи на терена чак в края на октомври, когато даде головия пас на Неймар при загубата с 1:3 от Реал Мадрид.

Оттогава насам бившият нападател на Ливърпул записа още осем голови паса и вкара пет попадения за 16 мача. В шампионатните срещи обаче показателите му са по-скромни - 11 мача и 2 гола.

В началото на мача играчите на Барселона стояха добре на терена, излъчваха увереност и на пръв поглед изглеждаше, че контролират мача. След това обаче Атлетико започна да обръща хода на срещата.

„Всяка една минута, в която не допуснем гол, увеличава шансовете ни да отстраним Барселона", заяви преди мача Диего Симеоне.

И в Атлетико трябва да благодарят на Санчес за страхотния пропуск, който той направи в 36 минута, когато Иван Ракитич го изведе сам пред вратата на съперника и уругваецът стреля над гредата.

Феновете на „Камп Ноу" веднага реагираха и започнаха да скандират „Санчес, Санчес", но това не се отрази положително на представянето на Луис. През второто полувреме съдията на два пъти отсъди симулация на Суарес, след като той падна в наказателното поле и нито веднъж не успя да излезе на чиста голова позиция.

В крайна сметка, голът от дузпа на Лионел Меси даде победата на Барселона и Суарес се включи в хора на радващите се играчи, но истината е, че той е наясно, че в клуба очакват много повече от него.

Уругваецът влага много усилия на терена, покрива огромни разстояния, но сякаш не получава достатъчно шансове, за да стреля към противниковата врата. Нещо обаче все още не се получава.

„Всички ние имаме пълна вяра във възможностите на Суарес - обясни треньорът на Барселона Луис Енрике. - Той нямаше късмет да вкара срещу Атлетико, но успя да изтормози централните им защитници и създаде опасности пред вратата им. Сигурен съм, че Луис отново ще започне да вкарва."

Барселона отново започна да побеждава и това намали леко напрежението, което лежи върху плещите на Суарес. Но, за да запази феновете и пресата на своя страна, Луис трябва да започне да вкарва голове, колкото повече, толкова по-добре.